Mistr a Markétka - foto video verze 1. část

4. dubna 2015 v 19:17 | Tahmed |  Master i Margarita
Rozhodla jsem se, že budu dělat článečky k muzikálu Mistr a Markétka v té nejpodrobnější verzi v jaké to jen půjde.
V každém z následujících článečků společně důkladně prozkoumáme veškeré scény jaké se v Muzikálu vyskytují a také si ukážeme jednotlivé verze různých herců.
Scén je v muzikálu samozřejmě obrovské množství, ale my si díky tomu projdeme muzikál opravdu důkladně.
Abychom si všechny scény řádně vychutnaly, projdeme si je ve stručné fotografické verzi a také ve verzi videí. poté si projdeme, o co se v dané scéně následně jedná, abychom porozuměli muzikálu.
Přeci jen je to ruský muzikál a nemáme se moc čeho chytit, nepočítaje knihu :-).
Možná právě to bude ta největší výzva, ale věřím že to bude stát za to a společnými silami zdoláme nezdolatelné.


Započneme úvodní scénou. Tato scéna byla zkrácená. My se společně podíváme spolu na nezkrácenou a následně i zkrácenou verzi a povíme si co z ní vlastně tvůrci vystřihli.
Trůrci vystřihli rozhovor Wolanda společně s Matoušem. Obdobný rozhovor vedou společně i v závěru představení a tvůrci se asi pravděpodobně rozhodli, že jim to bohatě stačí. Tedy mě to tak občas přijde. Tato zcéna zmizela, ale kupodivu mi netrhalo žíly, ji oželet jako scénu jinou. ale o té až v dalším článku.
V tomto rozhovoru spolu hovoří Matouš a Woland a jak je vidno, zde má dobro rozhodně navrch. :-) nyní už blíže ke scéně
Woland a Matouš
Muzikál začíná hudebním intrem, které je doprovozeno Wolandovým hlasem v němž informuje diváky o všech nařízeních atd. :-) Jakmile se rozhrne opona a že je zde vytvářena počítačově, jde ot samo. :-) Na mostě stojí zády k nám Woland, který hledí na měsíc nad městem a je vyrušen Matoušem. Nejspíše to má odkazovat na knihu, kdy se Matouš setkává s Wolandem na střeše jednoho z domů. Oba dva se dostanou do hovoru. jelikož hovoří rusky, mohu jen odhadovat o čem hovoří, ale jelikož v knize tito dva spolu hovořili jen ve chvíli, kdy Matouš pověděl a požádal Wolanda o to, aby dal Mistrovi konečný klid, můžeme předpokládat, že se jedná o tuto scénu. Woland se s ním pustí do hádky, kdy má hcvílemi navrch, ale časem se vše zase obrátí a navrch má Matouš. Woland je spolu se svými démonskými postavičkami nejspíše poslán do podsvětí a zde nám začíná.

Zde verze s Ivanem Ozhoginem

A nesmíme opomenout verzi s rostislavem Kolpakovem

Poté následují další a pro nás mnohem důležitější scény, které již z muzikálu vystřiženy nebyly a sice
Láska a strach a Wolandovo Arioso
Démoni (pravděpodobně) přicházejí za Wolandem a vyprávějí mu o světě, jak se v něm mísí láska a strach. Zároveň mu povídají o nadcházejím bálu, který každoročně pořádá a počest jarního slunovratu. Oni démoníčci jsou nejspíše také hosty jeho večírku a pravděpodobně se na něj nesmírně těší.
Ve videjku můžeme vidět jejich kouzelný taneček, který značí jejich nadpřirozený původ a jejich výrazné vyzývavé pohyby tomu jasně nasvědčují. Woland jim samozřejmě báječně sekunduje a jde vidět že je skutečným pánem jak situace tak i celého podsvětí.
Co už v ukázkách není vidět je vystřihnutá závěrečná část, při níž byly divákům postupně představeny postavy Hella, Korovjev, Azazello Kňour. tato naše významná pětice se nyní vznášela na vlnách :-) a společně letěli do Moskvy, kde měl započít jejich příběh.
O změně, kterou tato zkráená verze způsobila, si povíme v následujícím článečku.
Nyní se pokochejte výkony Ivana a Rostislava, jelikož stojí za to.


Zde si můžete prohlédnout záběr z prvotního představení vůbec tedy z 18. 9. 2014
v hlavní roli samozřejmě Ivan Ozhogin
Ivan je jedným pánem situace. Už jeho majestátně vysoká postava dodává psotavě na uctivé děsivosti. Je to rozený ďábel.

Další ukázkou je výkon Rostislava Kolpakova verze z Moskvy ze 4. 3. 2015
Rostilsav hodně upřednostňuje gesta a velkou názornost. Nepůsobí tak majestátně, ale umí to velmi dobře vybalancovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama