Září 2015

37. kapitola - Každý jiným je

30. září 2015 v 20:00 | Tahmed |  Margarita i Woland
A je to tu předposlední kapitola :-)

Palác, v němž nyní Markétka žila, byl skutečně úchvatným. S Wolandem v něm už byla celý týden a byla tu naprosto spokojená. Nic jí nechybělo, všechno se objasnilo a vyjasnilo a zdálo se, že svítá na lepší časy.
Jediný kdo nebyl spokojený byla svita. Zdálo se jim, že jejich pán už není, co býval, tedy alespoň to si Markétka myslela, jenže netušila, že je tomu přesně naopak.
Jednou večer Markétka vyhlížela ven do zahrady. Měla okno směřované právě od ní. Měla otevřené okno, vdechovala čerstvou vůni. Před chvilenkou jí přinesl Kňour čaj a ona si vychutnávala ten krásný okamžik. Kolik bylo hodin, Markétka věděla jen díky hodinám, jinak to v zahradě stále vypadalo stejně buď jako úsvit nebo západ slunce, jelikož peklo, které obklopovalo celé sídlo, jí dodávalo onen nádech.


36. kapitola - Rajská zahrada

26. září 2015 v 20:00 | Tahmed |  Margarita i Woland
Pomalu se blížíme do finále povídky :)

Boj to byl přímo urputný, hlavy lítaly sem a tam. Byl to boj na život a na smrt. Jediný, kdo o ničem nevěděl, byla Markétka, o níž se nyní staral Korovjev. Jen společně s ní v náručí na svém koni a odnášel jí daleko od toho všeho.
Sedět na koni pro Markétku nebylo zrovna nejpříjemnější. Měla pocit, že bude mít snad i modřiny na místech, kde věřila, že se snad vytvořit ani nedokážou.
"Má paní, jsme tu." Pověděl jí, když jí pomáhal ze sedla. Markétka nevěděla, jestli má být nadšenou, nebo se má rozplakat, či se snad zpátky rozběhnout za ním, za svým nynějším zachráncem a poděkovat mu.
Zároveň se děsila, co se stane asi pak, kdo zvítězí. Porazí Woland toho šílence? Co když se mu něco stane? Přeci jen byl zraněný. Stále se Markétka ohlížela zpět, jakoby snad doufala, že spatří snad záblesk z boje, nebo snad spatří samotného Wolanda, ale neviděla vůbec nic.

Pro začátek trocha Fantoma

24. září 2015 v 21:10 | Tahmed |  Muzikálové filmy
Konečně otevírám novou bránu další rubrice
a nebyl by to ten správný začátek bez muzikálu muzikálů :D
alias jak já miluju Fantoma :-)
No One Would Listen

35. kapitola - Jezdci apokalypsy

23. září 2015 v 20:00 | Tahmed |  Margarita i Woland

Tma a chlad vystřídala ostrá rudá zář a velký žár. Cítila, jak jí látka na její kůži nepříjemně začíná škrtit. Dech se jí úžil. Beztak bylo nedýchatelno. Sotva dokázala otevřít svá víčka. Otevřela svá ústa snad do výkřiku, ale nevykřikla, spíš se pokoušela nadechnout, jelikož to bylo téměř nemožné. Žár jí spaloval hrdlo. Rozkašlala se.
"Jsem rád, že už jsi vzhůru, čarodějnice." Pronesl cizí mužský hlas. Byla k němu otočená zády a tak na něj neviděla, její dávivý kašel byl neúprosný. Silná paže ji popadla za její kučeravé vlasy a zatahala ji silně do záklonu. Dech se jí ještě víc zúžil. "Copak na tobě asi tak vidí? Co myslíš?" pronesl šeptem jí do ucha a kousl jí do její ušního lalůčku.

Mistr a Markétka - Ivan a Natálie - Foto6

21. září 2015 v 18:07 | Tahmed |  Fotografie MaM
Fotky z druhé sezóny 18. 9. 2015 - Natalia opět jako Hella :-)

34. kapitola - Příběh jedné zkoušky

19. září 2015 v 19:30 | Tahmed |  Margarita i Woland
"Maestro." Pověděla a pokynula hlavou. Ostatní už odešli a tak zůstali spolu sami. Markétka už si tak nějak zvykla na to, že je s ním sama v jedné místnosti, ale nyní to bylo jiné. Nyní byl při vědomí. Na krku se mu pohupoval zvláštní medailon, který jí lehce hypnotizoval.
"Proč jste stále tu?" zeptal se jí vážně a hleděl na ni svýma tajemnýma očima.
"Maestro?" hlesla nechápavě jeho jméno, což mu mělo naznačit, že neměla nejmenší tušení, o čem to tu mluví.
"Očekával jsem, že Vás tu již nespatřím, že jste vzala nohy na ramena a zmizela tak daleko, jak jen to bylo možné." Vysvětlil jí své domněnky a posadil se na pelest postele, jelikož pocítil drobnou slabost, ovšem nechtěl ji nikterak znepokojovat.

1. kapitola - Ve stínu hradu

18. září 2015 v 23:35 | Tahmed |  Midnight Glow of Dawn
A je to tu. Rozhodla jsem se vám sem dát na zkoušku první kapitolu, abych zjistila, zda bude o povídku zájem. Povídka samozřejmě naplno započne až po povídce s tématikou Mistr a Markétka, tohle je skutečně na zkoušku. A právě nám začíná povídka o rodině Krolockových a jejich příběh o tom jak to všechno vlastně bylo.

"Pane hrabě, pane hrabě." Uslyšel hrabě Krolock, rozléhat se volání jeho oslovení.
Sám ležel na jedné z mýtin, uprostřed svého oblíbeného lesíku pod hradem. Zrovna si pročítal básně, které objevil ve své sbírce v knihovně, kterou zdědil po svém čerstvě zesnulém otci. Pravda, kdyby jeho otec nezemřel, nežil by tím životem jako nyní.

33. Kapitola - Změna k lepšímu

16. září 2015 v 19:30 | Tahmed |  Margarita i Woland
Markétka seděla na lavičce hned za dveřmi na terasu, která měla výhled do zahradního parku, který přiléhal k domu. Byla zabalená v dece. Jaro už pomalu začalo klepat na dveře. Tráva se pomalu začala zelenat, větve byly ozdobeny miliony pupenců, které jen a jen puknout, aby vyrašily listy. Ranní rosa připomínala ještě sem tam mrazivou vládu zimy v podobě mrazíčku, ale jinak bylo jaro na každém kroku. Ranní vůně čerstvého ledového vánku byla příjemná a Markétce pomáhal ji udržet při zdravém rozumu a udržet ji vzhůru.
Šálek horké kávy jí pálil do dlaní, ale bylo to příjemné teplo. Celé noci v poslední době nemohla spát. Nemohla vůbec usnout a tak pomáhala Korovjevovi a Azazellovi seč to jen bylo možné v jejích silách. Často tak strávila noc u Wolandovi postele a stírala mu pot z čela nebo hnis z jho rány. Azazello společně s Korovjevem se zase snažili přijít na nějaký lék a Kňour jim obstarával vše potřebné.

Vera Sveshnikova - Je Taime

15. září 2015 v 9:23 | Tahmed |  Vera Sveshnikova
Máte rádi francouzštinu?
A máte rádi také Veru?
Potom tu mám píseň pro vás jako stvořenou :-)