33. Kapitola - Změna k lepšímu

16. září 2015 v 19:30 | Tahmed |  Margarita i Woland
Markétka seděla na lavičce hned za dveřmi na terasu, která měla výhled do zahradního parku, který přiléhal k domu. Byla zabalená v dece. Jaro už pomalu začalo klepat na dveře. Tráva se pomalu začala zelenat, větve byly ozdobeny miliony pupenců, které jen a jen puknout, aby vyrašily listy. Ranní rosa připomínala ještě sem tam mrazivou vládu zimy v podobě mrazíčku, ale jinak bylo jaro na každém kroku. Ranní vůně čerstvého ledového vánku byla příjemná a Markétce pomáhal ji udržet při zdravém rozumu a udržet ji vzhůru.
Šálek horké kávy jí pálil do dlaní, ale bylo to příjemné teplo. Celé noci v poslední době nemohla spát. Nemohla vůbec usnout a tak pomáhala Korovjevovi a Azazellovi seč to jen bylo možné v jejích silách. Často tak strávila noc u Wolandovi postele a stírala mu pot z čela nebo hnis z jho rány. Azazello společně s Korovjevem se zase snažili přijít na nějaký lék a Kňour jim obstarával vše potřebné.


"Madam!" k Markétce dolehl hlas jednoho ze služebníků Wolanda, ale ona ho moc nevnímala. Byla zasněná do krásy krajiny. "Má paní…" mohl na ní volat, ho nevnímala. Až když jí uchopil za rameno, zaznamenala, že tam je s ní.
"Ach, Korovjeve, neslyšela jsem vás." Zamumlala a položila hrnek s kávou na stoleček vedle ní, aby jí nepřekážel.
"A to jsem si mohl hlasivky vykřičet." Pověděl teatrálně.
"Oba víme, že nemohl." Pousmála se na něj, ale on jí popadl za ruku a chtěl jí pomoct na nohy.
"Madam, stalo se něco neuvěřitelného." Halekal a oči mu zářily nadšením. "pojďte se mnou. Tomu jen tak neuvěříte!" prohlásil nadšeně a vedl jí do domu, poté spolu vyšli schody do patra a zastavili se před otevřenými dveřmi do Wolandovy ložnice.
"Přestaň podvádět." Zamručel hlas, který Markétka už dlouho neslyšela, až jí ten zvuk projel celým tělem jako magnetické chvění. Nahlédla dovnitř a spatřila zády k sobě otočeného Wolanda, který hleděl ven z okna a před ním, blíže k Markétce seděl na lenošce Kňour a před sebou měl rozehranou šachovou partii. Opět spolu jako vždy hráli šachy.
"Maestro já nepodvádím," pronesl nanejvýš pohoršeně Kňour. "Ten kůň tam prostě nebyl."
"Ty podvodníku, hodláš mi tvrdit, že tam není?" zeptal se ho opětovně, ale ani jednou se nepodíval na šachovou partii. Markétka usoudila, že asi musí mít geniální paměť, když si tohle pamatuje, sice Kňour si tu figurku dal za sebe, takže tam zářila jako maják, ale to mu nevadilo, dál hrál hlupáka.
"No není Maestro."
"Maestro měl byste ležet." Přidal se do hovoru Korovjev, který konečně místo nahlížení do místnosti konečně vešel.
"Netřeba, je mi dobře." Pověděl Woland, který stál stále na svém místě a díval se z okna. "A ty přestaň podvádět."
"Já nepodvádím!" hájil se kocour dál. Markétka mezitím také již vešla dovnitř ale držela se stranou. Stoupla si k židli, která byla nedaleko dveří a na níž seděl Azazello, který si čistil svou zbraň. Nejspíš si ji chystal na Kňoura, toho podvodníka, aby ho polekal.
Woland konečně pohlédl na toho podvodníka, natáhl ruku, aby přitáhl svou magickou silou koně zpátky na místo, což se mu také podařilo, ale strašně ho to oslabilo a jen taktak ho chytil Korovjev.
"Maestro, říkal jsem vám, že byste měl odpočívat." Dodal rozmrzele načež Woland jen mávl rukou a posadil se na okraj své postele.
"Nechci odpočívat, není to třeba. Beztak nás čeká spousta práce, věřím, že má sestra už rozpoutala v podsvětí svou nadvládu, je na čase převzít zpět moc." Dodal a v ten moment si také všiml Markétky. Jejich pohledy se setkaly.

"Nechte nás." Pověděl jen, absolutně zapomněl, že hrál nějakou hru s kocourem, nebo že řešil úřednické věci ohledně podsvětí, v jeho očích nyní byla jen a jen ona.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se vám líbí povídka Margarita i Woland?

Je krásná
Je hezká
Ujde to
Je to děs

Komentáře

1 Adele Adele | Web | 16. září 2015 v 21:35 | Reagovat

Woland se uzdravuje? Noné, to jsou dobré zprávy :D
Tak to vypadá, že ani Woland nepochybuje o tom, že jeho sestra je stále naživu. (Před bitvou by se měl pořádně vykurýrovat.)
Jůůůů, příště povedou Woland s Markétkou rozhovor...!!! Jupíjupíjej!! Už se těším :D

PS: Změnil se nejen Wolandův zdravotní stav, ale i design bloku.
Jé, Rostík je roztomilá Josefínka :-)

2 Tahmed Tahmed | E-mail | Web | 17. září 2015 v 8:02 | Reagovat

Jsem ráda, že se ti Wolandův zdravotní stav zamlouvá :-)

CO se týče designu tak děkuji já tu chtěla veselejší barvy, když se blíží smutný podzim :-) ať to alespoň zde vesele září :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama