Únor 2017

Amanda Stevens - Hřbitovní královna 1 - Okřídlená duše

27. února 2017 v 10:21 | Tahmed |  série Hřbitovní královna
Synopse knihy:
Amelia Grayová od svých devíti let vídá duchy. Aby se před nimi chránila, úzkostlivě dodržuje pravidla, která jí v dětství vštípil otec. Zvláště jedno z nich však nyní bere ze své. John Devlin, policejní detektiv, Amelii přitahuje více než kterýkoliv jiný muž v jejím životě. A to navzdory tomu, že společně vyšetřují sérii krutých vražd a že s každým soumrakem proplují závojem jeho dva duchové. Tělo mladé dívky, nalezené na hřbitově, který měla Amelia zrestaurovat, je jen prvním článkem v dlouhém řetězci matoucích stop, zapomenutých příběhů a zamlčovaných tajemství. Vodítka obsažená v náhrobní symbolice, jež Amelii zanechává vrah, ji sice dovedou blíž k odhalení pravdy, ale také ke zjištění děsivé úlohy, kterou má v celém případu sehrát ona sama. Žal a zoufalství dokáže k člověku připoutat melancholickou duši, ale i bytost naplněnou děsivou nenávistí… a ta může sahat až za hrob.

Vilma Kadlečková - Mycelium - Pád do temnot audiokniha

25. února 2017 v 21:34 | Tahmed |  Série Mycelium
Nevím jestli mám brečet štěstím či se pouze smát,
každopádně se plní můj veliký sen
blíží se nám audiokniha 3 dílu ságy Mycelium od Vilmy Kadlečkové.
Před časem jsem totiž psala do nakladatelství,
zda knížku vydají a napsali mi že na jaře a je to tu OBÁLKA :D.
Na stránkách audionakladatelství one hot book se totiž již objevila
tato překrásná obálka CD :-) a já se již nemohu dočkat dne, kdy vyjde
Třetí díl Mycelia totiž stále je mým nejoblíbenějším dílem :-)
recenzi na knihu naleznete zde Pád do temnot

9. Kapitola - Smutná tichá tvář

25. února 2017 v 19:34 | Tahmed |  East Wind
Dnes si přečtete příběh z pohledu Helenina bratra a také hlavně už se konečně dočkáte Sherlocka :D
Je to trošku kratší kapitola ale snad to vadit nebude :D

Pomohl jí vynést kufr do pokoje a zavřel za nimi dveře. Malá se posadila na zem do rohu pokoje a začala si v něm rovnat krabičky a kostičky do podivných tvarů.
"Moc toho nenamluví, co?" poukázal na fakt, že mu ta malá ještě ani nedokázala odpovědět na pozdrav.
"Ne." Dodala klidně. "Je to velmi tiché a klidné dítě, pokud si jí nevšímáš. Má ráda klid a ticho a také samotu. Nemluví, sotva zvládne říct slůvko máma."
"Chceš mi snad říct, že je němá?" zeptal se jí a díval se na to podivné dítě, které střetlo svůj pohled s jeho. Z jejích ledově modrých očí mu proběhl mráz po zádech. Nikdy neviděl tak děsivé oči.
"Nedívej se na ní." Dodala. "Nemá to ráda, když na ni lidi zírají, jakoby byla nějaká příšera."
"Já se na ní přeci tak nedívám." Dodal na svou obranu, ale bylo to zbytečné. Skutečně na ní zíral, ovšem ublížit jí nijak nehodlal. Prozatím. Jen ho vážně zajímalo, zda je to dcera toho muže, kterého si myslel. Neměl o tom totiž sebemenších pochyb.

Zaklínač - Žalostná ukolébavka

24. února 2017 v 15:11 | Tahmed |  Překlady
Nevím jestli to víte všichni ale věřím tomu, že někdo z vás také ví o tom, že zaklínač je počítačová hra, lépe řečeno několik her. Nu a právě ta třetí měla ještě před svým vydáním několik trailerů a jeden z nich byl lehce hudební :-)
Překlad není doslovný to ani náhodnou, snažila jsem se o to, aby to pasovalo do hudby.

Žalostná ukolébavka

Fotky Herberta!

21. února 2017 v 16:58 | Tahmed |  Tanz der Vampire
Tomáš Vaněk je prostě zlatíčko.
Na svém Facebooku zveřejnil několik fotek,
na nichž se nám ukazuje jako Herbert v celé své kráse :-)

8. Kapitola - Svět za zrcadlem

17. února 2017 v 10:19 | Tahmed |  East Wind
Zdravím věrné čtenářky,
asi už jste se těšili na další kapitolu a tak tu pro Vás mám dnes příběh z perspektivy naší drahé a tajemné postavy, která není očividně mrtvou. Heleny.
Dozvíme se dnes něco víc o jejím dni, kdy záhadně zmizela a jak už jsme viděli, její dům večer navštívil Mycroft a uvěřil jí že zemřela (pro připomenutí zde)

Před deseti lety:
"Paní doktorko, moc se Vám omlouváme, zaa tento incident. Ještě nikdy se nic podobného neodehrálo." Snažil se o uklidnění situace ředitel. "Ihned učiníme jistá opatření, abychom tomu pro příště zabránili. Máte snad Vy sama nějaký návrh?"
On po mě vážně chce, abych mu po tom všem, čím jsem si teď prošla, ještě pomáhala s něakým řešením, jak ukočírovat tuhle stvůru? To myslí skutečně vážně?
Podal mi skleničku svého koňaku který měl schovaný pro zvláštní říležitosti. Ihned jsme jí do sebe obráila. Ještě teď se mi chtělo zvracet při pomyšlení na to, co se ot před pár okamžiky odehrálo v cele Mycrfotovy sestry. Mycroft. Bože jen ať se hlavně nic nedozví on.
"Je třeba aby byla odizolována." Pronesla zatím, a obrátila do sebe druhou skleničku, aby se uklidnily pocuhcané nervy. Mycroft by si to vyčítal. Vždy si všechno moc bere. Obzvlášť pokud by šlo o osobu, kterou velmi dobře zná. Bral by to jako útok na svou osobu. "Je třeba pro ni zbudovat lépa zabezpečenou celu." Dodala.

Knihovnička přerovnání

17. února 2017 v 10:01 | Tahmed |  Muzikálové filmy
Jenom já můžu být takový blázen, že budu přerovnávat knihovničku pokaždé, když budu utírat prach :D

Trailer Ples upírů

16. února 2017 v 14:10 | Tahmed |  Tanz der Vampire
Rušilo mě jen to že Míša neměla paruku :D
Oh děvčata jak já miluju Alfréda :D

Včerejší nákupy v Liberci

16. února 2017 v 14:09 | Tahmed |  Unboxing
Já prostě nemůžu jezdit do větších měst :D
automaticky tam hnedle nakupuji knížky.
Už to začíná být vážně vážné.

7. Kapitola - Cizí svět

13. února 2017 v 9:07 | Tahmed |  East Wind
Dnes tu mám pro vás další kapitolu. Čeká vás příběh, který se odehrává zcela jinde, s jinými lidmi, ovšem má to neodmyslitelnou spojitost právě s naším oblíbeným hrdinou.
Nemohl pochopit jak se jen odvážil přijít sem do jeho domu. Do domu, který před lety patřil jeho zesnulé sestře. Co tu vlastně chtěl? Proč sem vůbec chodil? Proč chtěl mluvit právě o ní? K čemu mu jsou znovu otevřené rány?
Měl dojem že už dávno na jeho sestru zapomněl. Tak proč sem chodil a připomínal mu tu dávnou historii, na kterou by nejraději zapomněl, kdyby jen však mohl. Dodnes má však před očima tu zkrvavenou postel, ve které zemřela jeho sestra a beztak to bylo kvůli němu. Proč nepřizná svou vinu. Beztak ji zabil on.
Vždycky ho podezříval. Nikdo totiž nepochopil tu náklonost, kterou k sobě ti dva údajně měli. Divil se své sestře co na takovém odporném člověku může vidět. Ona vždy opáčila, že jeho duši nerozumí. Copak ale ona sama jeho duši tak dokonale znala? Byla psycholožkou, to ano. Dokonce by se dalo říct, že nejlepší, ale i nejlepší člověk ve svém oboru, může občas udělat chybu.