Březen 2017

4. a 5. Unboxing

31. března 2017 v 12:26 | Tahmed |  Unboxing
Tak a už jsem lehce ve skluzu.
Před nedávnem jsem is nakoupila zase knížky,
ale nenapsala jsem vám tu o nich a teď mi přišel balík druhý,
tak vám je oba ukážu v jednom článečku :D
1. z nich je z knižního klubu :-)

Sarah J. Maas - Skleněný trůn 4 - Královna stínů

28. března 2017 v 19:39 | Tahmed |  série Skleněný trůn
Synopse knihy:
Ztratila všechny, které milovala. Celaena Sardothien se vrací zpátky do říše a jediné, po čem touží, je pomsta. Brzy si ovšem uvědomí, že ve hře je mnohem víc - musí osvobodit prince Doriana, kterého pomocí magie ovládá král ze skleněného hradu. Musí zjistit příčinu královy moci! Ale hlavně nesmí zklamat svůj lid, který do ní vložil veškeré naděje.

Andrzej Sapkowski - Zaklínač VI. Věž vlaštovky

25. března 2017 v 21:00 | Tahmed |  Série Zaklínač
Synopse knihy:
Čtvrtá část ságy o Zaklínači.

Vysogota z Corvia, zneuznaný filozof, který žije ve vyhnanství uprostřed močálů, nachází jednoho dne těžce zraněnou dívku. Ošetří ji a zachrání ji život. Čas plyne a ona mu vypráví svůj příběh, snažíce se zakrýt pramenem vlasů hlubokou jizvu hyzdící její tvář…
Poznáváme příběh o tom, jak se z Ciri stal nelítostný zabiják, dívka smrtící ve svém hněvu a neochvějná ve svých rozhodnutích. Poznáváme co se dělo s bandou potkanů a seznamujeme se s nájemným vrahem, jehož jméno jest Bonhart. A setkáváme se se smrtí…
Sledujeme putování Geraltovo a hledání Druidů, kteří by mohli vědět, kde se Ciri nachází. Narážíme na půlelfa Schirů, jehož úkolem je Geralta zabít. Sledujeme plameny a zakrýváme si uši před výkřiky upalovaných…
Posloucháme, jak elf Avallac'h rozpráví o tajemném proroctví pronásledujícím Ciri, následujeme kroky Yennefer při hledání úkrytu mága Vilgefortze. Účastníme se soudu s vnímačkou Kennou. Dozvídáme se, jak Ciri přišla ke svému meči a koni…
A na každém kroku je smrt, utrpení. Osud je nevyhnutelný a vše spěje k jednomu jedinému bodu. K jakému? Kdo ví… Nikdo si nemůže být jist svým životem, nikomu se nedá věřit. Přišel věk meče a sekyry, věk vlčí…

Amanda Stevens - Hřbitovní královna 3 - Prorok

25. března 2017 v 11:12 | Tahmed |  série Hřbitovní královna
Synopse knihy:
Hřbitovní královna Amelia Grayová porušila všechna pravidla, která ji měla chránit před duchy, jež vidí. Otevřela dveře do neznáma a Zlo, které za nimi číhá, ji chce zpátky k sobě... A nyní po ní ještě duch zavražděného policisty žádá, aby mu pomohla najít jeho vraha. Stopy ji zavedou do rodného Charlestonu, napohled líbezného města na americkém Jihu, v němž ale doposud kvete čarodějnictví, kořenářství a černá magie. Jakto že si toho Amelia dříve nevšimla? Aby toho nebylo málo, znovu se setkává s Johnem Devlinem, mužem, kterého měla milovat jen zdálky, a ocitá se tak před volbou, jež jí s definitivní platností změní život jednou provždy - bude se řídit otcovými pravidly, aby udržela sebe i Johna v bezpečí, anebo touhou svého srdce?


Sarah J. Maas - Skleněný trůn 3 - Dědička ohně

20. března 2017 v 20:35 | Tahmed |  série Skleněný trůn
Synopse knihy:
Královna, nebo zrádce? Jen ona sama rozhodne.
Celaena Sardothien přežila smrtící soutěž a zlomené srdce, ale za jakou cenu. Nyní se musí vydat na cestu do nové země, aby se poprala s temnou pravdou... pravdou o jejím dědictví, které jí může navždy změnit život a budoucnost.
Mezitím se shromažďují temné síly s cílem zotročit si celý svět. K tomu, aby je Celaena porazila, musí najít sílu jak k boji s vlastními vnitřními démony, tak také sílu k boji se zlem, které bude brzy vypuštěno.

Beauty and the Beast - Lindsey Stirling

13. března 2017 v 19:56 | Tahmed |  Blog bonus
Po dni v práci plném papírů a papírů a papírů a aby se to nepletlo ještě papírů :D
je tu konečně zasloužený hříšný večer s kofolou a sladkým k tomu :D
Ovšem největší odměnou je právě toto krásné videjko od božské Lindsey Stirling,
která opět předvádí fenomenální výkon jako Belle a Madam Potts :D


Andrzej Sapkowski - Zaklínač V. Křest ohněm

11. března 2017 v 14:20 | Tahmed |  Série Zaklínač
Synopse knihy:
Třetí část ságy o Zaklínači.

Císař Emhyr chystá svatbu - po sňatku s princeznou Cirillou se stane nejen vládcem Citry, ale podle věštby také pánem celého Severu. Že to s oním plánem nebude tak jednoduché, císař zjistí téměř okamžitě - někdo mu podstrčil dvojnici. Přestože se snaží své odhalení utajit a pokračuje v přípravách sňatku, pravdu nakonec zjistí nejen Dijkstrova tajná služba, ale i společenství čarodějek, jež se rozhodly, že osud světa konečně vezmou do svých rukou.
Jen Geralt o podvržené princezně netuší nic. Rozhodne se, že vyrazí do Nilfgaardu a Ciri osvobodí. Aby se však dostal k ústí Jarugy, musí projít územím, na němž zuří válka. A jak se zdá, nemůže si být jist svým životem ani před vojáky útočícího Nilfgaardu, ani před jednotkami obránců, a tím méně před záškodnickými komandy Veverek...

Nedotknutelní

7. března 2017 v 8:38 | Tahmed |  Muzikálové filmy
A je to opět tu. Opět článek o nějakém pozoruhodném filmíku, který mě upřímně zasáhl.
Nevím jestli jste o filmu Nedotknutelní někdy slyšeli, a tak Vám dj příběhu trošku přiblížím. Rozhodně je to film, který by měli lidé shlédnout.
Pokud jste citlivé duše a máte pocit, že byste s jedním hrdinou mohli až příliš soucítit, nebo věříte tomu že příběh o muži na vozíčku není to pravé ořechové, věřte mi, že se velmi mýlíte. Tento snímek ukrývá tolik situačního humoru, o který se postará naše druhá postava, že nebudete chtít uvěřit jak moc se budete chtít smát.
Tento snímek je navíc natočen podle skutečného příběhu, který napsal sám život, takže opravdu stojí za to jej vidět. A teď už konečně k příběhu.

Příběh začíná u Drisse, což je typický flákač a pobýrač sociálních dávek, který vždycky vletěl do nějakého maléru. Odešel od své početné rodiny a rozhádal se s matkou, jenomže životní situace ho zavede zpátky domů, kde zjišťuje že jeho malý bráška sklouzává po nebezpečné cestě domů do říše podsvětí. Snaží se mu to rozmluvit a smířit s matkou, ale nedaří se mu.
Na pracáku si vyzvedne dokumenty a jde navštívit tři potenciální zamstnání na práci a hodlá si tam u nich jen nechat podepsat papír, že se o práci zajímal, jen proto, aby mohl pobírat sociální dávky.

10. Kapitola - Přítelkyně

5. března 2017 v 18:37 | Tahmed |  East Wind
Myslím, že je to zatím nejdelší čekání na novou část, pokud se tedy nepletu. A tak jste se konečně dočkaly. Snad z toho budete mít radost, jako já při psaní.

Telefonát který přerušil jejich rozhovor byl nezbytně pro Helenu důležitý. Čekala na něj už od okamžiku, kdy dorazila do Londýna. Bratr sice o tom nevěděl, že už je tady týden, ale o tom ani vědět nemusel.
První osobou, kterou kontaktovala, byla totiž její dávná přítelkyně, s níž se seznámila na jedné tajné misi, a která také jako jediná osoba na světě, pro ní mohla zjistit životně důležité informace.
Asi před dvěma týdny jí poslala dopisy na všechny možné adresy, které měla uchvoané a na jeden z nich, právě na ten Londýnský jí odpověděla. Bylo tedy nezbytně nutné, aby dorazila do města, do něhož se už nikdy v životě nehodlala vrátit.
"Ráda tě zase slyším, už si dorazila za svým bratrem?" zeptal se jí hlas v telefonu.
"Ano, zjistila si něco podstatného?"