Amanda Stevens - Hřbitovní královna 2 - Království

4. března 2017 v 8:58 | Tahmed |  série Hřbitovní královna
Synopse knihy:
Amelia Grayová restauruje staré hřbitovy a píše blog o všem, co souvisí s tradicí pohřbívání na americkém Jihu. Kromě toho má také schopnost vidět duchy, o čemž však - na rozdíl od těch prvních dvou věcí - málokdo ví. Poté, co se málem stala obětí pomateného vraha, vezme Amelia zakázku na obnovu starého hřbitova v městečku Asher Falls v Jižní Karolíně. Brzy však začíná mít neblahé tušení, že se zde ocitla z úplně jiného, mnohem temnějšího důvodu…
Proč se na dně Zvonkového jezera nachází ještě jeden hřbitov? Proč to Ameliu pořád táhne ke hrobu, který objevila v lese? Jako by Asher Falls, tomu chřadnoucímu království, někdo sežral duši. Lidi, domy, dokonce i samotný vzduch, všechno jí zde připadá poskvrněné, nasáklé zlem. K obnově může dojít ale jedině tehdy, pokud nejprve Amelia objeví pravdu. Pravdu o Asher Falls - i pravdu o sobě samotné…
Druhý díl z vynikající série Amandy Stevensové o Hřbitovní královně, který doslova uchvátil čtenáře po celém světě.


Mé Shrnutí:
Naše hlavní hrdinka zamířila od svého vysněného zakázaného muže do jiného města, aby se na něj pokusila zapomenout. Jenže ono nové místo je možná ještě tajemnější, než by se mohlo na první dojem zdát. Autorka se tedy od luštění záhad Devlinovy minulosti naopak zaměří na minulost Amelie. A musím říct, že je to opravdu zajímavé zjištění.
Tento díl mi ovšem i tak připadal slabší než první a nebylo to kvůli absenci Devlina, to ani náhodou, spíš jde o to, že zde autorka využívá další nadpřirozený prvek a sice magii a to už mi přišlo toršku moc. Duchové jsou v pohodě, ale magie? trošku mě to rušilo. Co se pozadí příběhu Amelie týče, tak naopak byl úžasný a skvělý takže jsem si ho mnohonásobně víc užila, brala bych vícero náhledů do její minulosti, nebo spíš do minulosti jejích rodičů.
Jen mě občas fascinuje to, že autoři často využívají (pokud se jedná o romantické kusy) toho, že jsou oba hlavní hrdinové od sebe. Nikdy nejsou spolu, vždy je čeká, rozchod, odloučení nebo něco podobného. Což samozřejmě není na škodu, ale občas mě to množství rozchodů v knížkách zaráží :D

A na závěr úryvek: Nalezený tajný hrob v lese:
Položila jsem na náhrobní desku dlaň a znovu jsem měla zvláštní pocit, že mnou projel elektrický výboj a že se dusím. Zamotala se mi hlava, protože mi začalo bzučet v uších, a já se zajíkla a ucukla. Jestli sem nějak doklopýtala moje matka, už mi bylo jasné, proč ji to tak rozrušilo. Tohle místo jako by bylo nabité nějakou temnou emocí.
Thane ke mě zdvihl oči. "Jste v pořádku?"
"Jen potřebuju trochu vzduchu."
Vstala jsem a poodešla od hrobu; neklidně jsem přitom sledovala okolí. Vládlo zde ticho a slunce, které se řinulo dolů po kostnatých údech kalmií a rododendronů, se mi zdálo kromobyčej jasné. Stála jsem jen pouhých několik stop od hrobu, avšak zář v mých očích byla tak oslepivá a stín pod převisem tak hluboký, že Thane málem zmizel. Jako bych byla sama. Opuštěná v té pustině.
Na hruď mi jako kámen dolehla strašlivá tíha. Nyní mě dusila samota tak intenzivní, až jsem se sotva dokázala nadechnout.
Najednou jsem měla před očima obraz. Viděla jsem ducha v tmavých šatech, který se jako rákos komíhá nad kotvištěm a vzhlíží ke mně přes našláplé kameny... svou vůlí mě nutí, abych ho uviděla...
Přes obličej mi přelétl stín a já se zadívala do slunce. Přísahala bych, že jsem na chviličku viděla siluetu visící na okraji převisu, která se na mě dívá. Když jsem ale zvedla ruku a zastínila si oči, silueta zmizela. Rozplynula se jako Freyin duch v mlze.
Freyin duch.
Už chvíli mi na bránu podvědomí vytrvale kle-kle-kle-pala hrůza. Strach, že mě pronásleduje Freya Pattershawová. Není to jen otázka času, než mi začne ubývat enegrie? Než zblednu, zhubnu na kost a oči mi zapadnou hluboko do lebky? Než na tom začnu být jako Devlin?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Siginitou Siginitou | Web | 4. března 2017 v 9:34 | Reagovat

Vypadá dobře, možná se na ní kouknu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama