Duben 2017

Obálka Mycelium: Vidění

26. dubna 2017 v 17:33 | Tahmed |  Série Mycelium
Jak si jistě vzpomínáte na můj minulý nadšený článek o tom,
že má vyjít se třetím dílem Pád do temnot také dl 4 tedy Vidění, tak už je tu obálka.
Jsem z toho strašně nadšená.
Obě knihy se objeví na světě knihy,
takže je jasné i jejich datum vydání tedy 11. 5. 2017 :D
Už se také ví délka nahrávky 3. dílu je to 20 hodin a 55 minut :D to bude jízda
A když si vezmete, že je 4 díl prozatím nejdelší :D myslím, že to bude zajímavé :D


12. kapitola - Nemocniční inferno

26. dubna 2017 v 6:00 | Tahmed |  East Wind
Cesta pr něj do nemocnice byla doslova nekonečnou. Nedokázal pochopit jak v takto prázdném Londýně, může jeho řidič jet tak neuvěřitelně pomalu. Přitom mu zdůraznil ať spěchá. Neváhal dokonce i nařídit dopravcům, aby mu usnadnili cestu a zařídili, že bude mít pokaždé na semaforech zelenou.
Přesto se cesta neuvěřitelně vlekla. Měl pocit, že za tu dobu co seděl v autě, uplynulo celé století.
Vyskočil z vozu okamžitě co se před ním objevila nemocniční brána společně s vrátnicí. Pouze vytáhl svůj průkaz a nechal se zavést kam bylo potřeba.
"Jak je na tom?" zeptal se Johna okamžitě jakmile se s ním setkal na chodbě.
"Nevím, nechtějí mi nic říct. Byla zasažena část mezi žaludkem a žlučníkem, kolem dvanácterníku. Naštěstí spadl na záda což umožnilo střele se zastavit v břišní dutině a zpomalilo to krvácení." Pronesl s profesionálním tónem i když se mu hlas beztak třásl. Mycroft moc dobře věděl, že by nejraději byl u té operace on sám.

Mycelium 4 Vidění - audiokniha

24. dubna 2017 v 5:30 | Tahmed |  Série Mycelium
Dnes jsem se na oficiální FB stránce autorky série dozvěděla velmi VELMI milou zprávu.
Jak jsem vám již ořed časem psala, vyjde 3 díl audioknihy Mycelia - Pád do temnot.
Křest audioknihy a zajímavosti o ní se můžete dozvědět
na pražském světě knihy 11. 5. v 18 hodin.
Ovšem to není vše. V nakladatelství ONE HOT BOOK si asi řekli, že ten text není jednoduchý,
a tak to hercům usnadníme tím, že když musí ten náročný tet číst
proč by nedali i další díl najednou.
A dobř dělají, pro herce to nebude tak náročné, už jsou začtení do náročného textu, tak co by ne.
To tedy znamená, že na světě knihy nejen že bude 3 díl ale také díl 4.
Co na to říkáte???

11. Kapitola - Večerní plány

19. dubna 2017 v 11:20 | Tahmed |  East Wind
Mary svou přítelkyni viděla skutečně ráda, ovšem vůbec se jí nezamlouvalo, že s ní musí řešit jisté záležitosti, které souvisí s její minulostí. Ne že by své přítelkyni nechtěla pomoct, to ani náhodou, spíš naopak, jen nevěděla, jak to má udělat se svým manželem. Byla už vdanou ženou a nemohla si dovolit jen tak večer bez vysvětlení odejít.samozřejmě že si mohla vymyset njakou příhodu, kdy její přítelkyně je v nesnázích a potřebuje její pomoc, v čemž by ani nelhala, ale z těch lží všude kolem už začínala být celkem unavená.
Přišla jí SMS a musela uznat, že přišla v pravou chvíli a od pravého člověka. "POTREBUJU VEČER JOHNA, KVŮLI PRIPADU. NECEKEJ NA NEJ. S.H.
"Něco se děje?" zeptala se jí Helena, a Mary se musela pousmát.
"Lepší už to být nemůže."

Andrzej Sapkowski - Zaklínač VII. Paní jezera

14. dubna 2017 v 11:45 | Tahmed |  Série Zaklínač
Synopse knihy:

Závěrečný díl o zaklínači Geraltovi, krásné čarodějce Yennefer a dítěti překvapení Ciri. Jaký osud čeká zaklínače? Bude mu dáno konečně se setkat se svou celoživotní láskou? Splní se zlověstná věštba anebo svět elfů, lidí a trpaslíků zachvácený vražednou válkou přetrvá?

Mé Shrnutí:
Závěrečná kniha o příbězích Geralta a Ciri, která přesto poslední úplně nebude vzhledem k tomu že p. Sapkowski napsal ještě další knížku která předchází všem ostatním, ale o té až v samotném článku.
Kniha uzavírá příběhy našeho milovaného zaklínače Geralta a jeho dalo by se říci adoptivní dcery Ciri. Musím říct, že oproti předchozímu dílu, tedy Věži Vlaštovky je tohle velmi ucelený a hlavně smysluplný příběh. v předchozí knížce jsem se často ztrácela a myslela jsem si, že už jí ani nedočtu. Tady jsem opět poznala pravé zaklínačské touhy a hltala jsem jednu stránku za druhou. Je pravdou, že mi to trvalo velmi dlouho, ale také je tohle velmi náročný text a občas mě z něj už vážně bolely oči. Jde na p. Sapkowském vidět, že je opravdu vystudovaný v historických kontextech protože ten jeho jazyk v knihách tomu dokonale odpovídá a dává to větší antentičtější dojem.
Samotný příběh je velmi intenzivní a stane se tam toho tolik, až by jeden nevěřil, že to je jedna jediná knížka a dokonale jsem si jednotlivé stránky dokázala představit jako seriál (mohl by to být opět seriál ovšem s lepšími efekty, prý je i v plánu tak uvidíme).
Ciri samotná si prochází největším množstvím změn míst a časů, že si ot ani nedovedete představit. Ovšem všichni lidé, které kdekoliv potká a pozná touží jen po tom jediném. Mít s ní dítě. Vážně chvílemi už toho bylo na mě až moc. Nejvíc mě zaujala scéna s dalo by se říct umělým oplodněním (viz úryvek), což si vážně nesmíte nechat ujít. Ostatně p. Sapkowskému ani není cizí incest mezi postavami ať už skutečný či jen plánovaný i tak vás z toho zamrazí v zádech.
Co se týče samotného konce knihy, už dlouho jsem si tak nepobrečela. Ještě že mě čeká ještě jedna knížka :-)

6. unboxing

7. dubna 2017 v 10:25 | Tahmed |  Unboxing
A máme tu další nákupy na megaknihách aneb
neodolala jsem omalovánkám a konečně mám doma audioknihy
a nemám je pouze stažené jupí :D