Červen 2017

14. Kapitola - Cesta za pravdou

15. června 2017 v 19:46 | Tahmed |  East Wind
Dnes tu pro vás mám scénu z pohledu Sherlocka. Zjistíte jak se dostal z nemocnice a jaké kroky ho k tomu vedly, jestli to zvládl sám či s pomocí a také se dozvíme další zajímavosti před Leinster Gardens.

Jediné co si Sherlock pořádně pamatoval, když se poprvé probudil byla tvář Mary. "Neřekneš mu to." Věděl že jí pořádně nevnímá. "Sherlocku?" zavolala na něj znovu. "Nic Johnovi neřekneš. Podívej na mě. A řekni, že mu to nepovíš." A pak zmizela. Když se znovu probudil do bdělého stavu, o tom přechozím se dalo totiž jako o bdělém pouze polemisovat, vzpomínal si na rozhovor s Janine. Nezlobil se na ní, že mu ubrala morfium, a že mu vyčítaal jak jí tahal za nos, vlastně jí neuvěřitelně rozuměl, což byl poměrně pokrok v jeho uvažování a začínal pomalu rozumět lidem okolo.
Ale sotva zmizela, začal si vybavovat rozhovor s Mary. Co mu vlastně ještě všechno tajila? Nevěřil tomu, že by mu chtěla vážně ublížit, na to byla moc chytrá, ale také jak si vzpomínal, moc dokonalá, takže se dříve či později muselo něco objevit, to bylo přeci logické, nemohla být paní dokonalou. Nikdo takový není a ani ona takovou být nemůže. Co mu ale tají?

Andrzej Sapkowski - Zaklínač: Bouřková sezóna

13. června 2017 v 7:51 | Tahmed |  Série Zaklínač
Synopse knihy:

Zaklínač Geralt. Muž, jehož posláním je chránit obyčejné lidi před magicky stvořenými nestvůrami. Mutant, který má za úkol zabíjet nepřirozené bytosti. Používá magická znamení, kouzelné lektvary a chloubu každého zaklínače - dva meče, ocelový a stříbrný. Co se však stane, když Geralt nešťastnou shodou okolností o své meče přijde? Zaklínačské zbraně mají nejen obrovskou hodnotu, ale jejich ztráta je pro majitele zároveň obrovskou potupou. Geralt je musí získat zpátky. Co nejrychleji...

13. kapitola - Srdeční puklina

6. června 2017 v 20:41 | Tahmed |  East Wind
Velmi se omlouvám za ono zpoždění co se týče zveřejňování povídek, ale myslím, že mé důvody už znáte z předešlého článečku.
Než se pustite do četby, dnešní epizodu bych ráda věnovala dvěma děvčatům (které jsou prakticky jediné, které tuto povídku čtou a vím o nich) a obě se nyní trápí se zkouškovým obdobím na svých školách. Děvčata chci vám oběma, tedy tobě Lotte a Adele, říct, že vám držím všechny palce a otvírám všechny šuplíky pro štěstí.
A nyní se už vesele můžete pustit do čtení.

Z nemocniční budovy se vypotácela ven na vzduch. Ani nevěděla jak se ven vlastně dostala. V kapse jí zvonil urputně telefon. Pravděpodobně jí volal bratr, protože zjistil že není doma a nechala ho tam s její dcerou o samotě Nyní ale potřebovala jen jediné, vzpamatovat se z toho šoku, který právě prodělala.

Vilma Kadlečková - Lunapark Luna

6. června 2017 v 11:06 | Tahmed |  Série Mycelium
Anotace:
Příběh Gilese Hildenbrandta a Ainei Aniemi, který připravuje cestu pro ságu Mycelium.
Giles Hildenbrandt, vědec specializující se na kulturu mimozemských Gerdánců, přichází na měsíční základnu Lunapark Luna na pozvání dávného přítele z dětství a majitele zábavního parku Willa Spencera, aby mu pomohl s obchodními jednáními s Gerdánci.
Ve stejné chvíli sem přichází i Ainei Aniemi - žena, která si uvědomuje, že nemá přístup k nejdůležitějším vzpomínkám života a její dosavadní vzpomínky a charakter jsou s největší pravděpodobností uměle vytvořené. Netuší proč sem přišla ani co je jejím úkolem. Všechny důležité informace obsahují paměťové kapsle.
A na základně je ještě jedna tajemná postava. Cesty všech se protnou a Země už nikdy nebude taková jako předtím.

Co se vlastně děje???

4. června 2017 v 10:44 | Tahmed |  Blog bonus
Zdravím všechny návštěvníky,
tenhle článek bude tak říkajíc trošku osobnějšího rázu.
Bude vysvětlovat mou věčnou neaktivitu, která je z části zapříčiněná mou leností, která ovšem má zase své opodstatnění z únavy, jelikož se toho nyní děje tolik, že vám o tom nyní trošku napíšu.
V prvé řadě je to mé zaměstnání, kde mám nyní i toli hodin přesčasu, že jsem ráda, že už mám dovolenou.
Člověk by řekl, že každý pracuje, ovšem každé povolání má svá pro a proti. A vlastně si ani nevzpomínám, zda jsem vám prozradila, co vlastně dělám.
Pracuju v ústavu sociální péče, který se stará pro osoby se zdravotním a mentálním postižením. jsou to 12 hodinové šichty, kdy mám noční a denní služby a je to velmi náročná práce, hlavně po psychické stránce, kdy přijedete domů kolikrát totálně vyřízení a usínáte prakticky okamžitě poté co se navečeříte a vykoupete, takže kolikrát už v půl 9 večer, řežu špačky. :D nechodím do práce kždý všední den, ale mám naplánované různé služby, zato tam chodím i o víkendu a během různých svátků.

6. 7. Unboxing

1. června 2017 v 19:43 | Tahmed |  Unboxing
Zase po dlouhé době tu mám unboxingy (Je jich hoooodně).
Omlouvám se také za neaktivitu, takže vám brzy vysvětlím, proč tu pořád nejsem :D
Hlavně za to může moje lenost, ale i další aspekty, o kterých vám povím v dalším článku :-)