Co se vlastně děje???

4. června 2017 v 10:44 | Tahmed |  Blog bonus
Zdravím všechny návštěvníky,
tenhle článek bude tak říkajíc trošku osobnějšího rázu.
Bude vysvětlovat mou věčnou neaktivitu, která je z části zapříčiněná mou leností, která ovšem má zase své opodstatnění z únavy, jelikož se toho nyní děje tolik, že vám o tom nyní trošku napíšu.
V prvé řadě je to mé zaměstnání, kde mám nyní i toli hodin přesčasu, že jsem ráda, že už mám dovolenou.
Člověk by řekl, že každý pracuje, ovšem každé povolání má svá pro a proti. A vlastně si ani nevzpomínám, zda jsem vám prozradila, co vlastně dělám.
Pracuju v ústavu sociální péče, který se stará pro osoby se zdravotním a mentálním postižením. jsou to 12 hodinové šichty, kdy mám noční a denní služby a je to velmi náročná práce, hlavně po psychické stránce, kdy přijedete domů kolikrát totálně vyřízení a usínáte prakticky okamžitě poté co se navečeříte a vykoupete, takže kolikrát už v půl 9 večer, řežu špačky. :D nechodím do práce kždý všední den, ale mám naplánované různé služby, zato tam chodím i o víkendu a během různých svátků.


Jestli si myslíte, že tím práce končí, zdaleka ne. Jako správný člen party, mám nastarosti ještě 3 klientky extra a těm zase pro změnu v průběhu měsíce musím nakupovat, protože samy by to nedokázaly, takže ve volném čase pak jezdím na nákupy a pořád má hlava nevypíná od práce. :D
A jelikož mám práce málo :D tak jsme se ještě doma pustily do gigantické rekonstrukce. Mám na sebe velkou půčku v bance, a řeknu vám, že nám to stejně bylo málo :D
Máme nyní za sebou kompletní rekonstrukci topení v celém domě, včetně zavedení plynového kotle a věřte mi, že se to neobešlo bez zážitků hodných k vydání knížky :D
Největší nesnáze započali ještě před rekonstrukcí, protože náš děda nesnáší změny. umanul si, že my nahoře si můžeme vyměnit jak radiátory tak trubky u nich. On však si své staré trubky ponechá. Topenáři přijeli, začaly pracovat a dokonce ještě náročně připrovovali pomocí autogenu staré trubky na spojení s trubkami novými a co čert nechtěl, sotva děda zahlédl nové trubky u ových radiátorů, u nás v patře, hned chtěl nové trubky také. To znamenalo další náklady navíc, jak jinak, takže náš rozpočet dostal opět trhlinu. Topení se udělalo nové, a zavedl se i rozvod k plynovému kotli. Spojení plynu s kotlem se ovšem také neobešlo bez potíží, tlak plynu byl totiž tak obrovský, že by nám ten kotel utrhl ze zdi a tak se scháněla redukce za další balík peněz, no a pak došlo na zkoušku ohněm dalo by se říct. Kotel starý musel udělat zkoušku za kotel nový, protože k tomu budou ještě potřeba plynaři a to se udělá až na podzim. Nu a tak se kotel starý ujal vedení. Problém tu byl ale další a málem nám kotel vybouchl, protože staré čerpadýlko u něj, nzvládlo ten nápor a tlak a tak teplota místo aby šla do topení, běžela zpátky do kotle. Hurá akce na světě. Naštěstí kotel nevybouchl, a víme alespon co se stane, když nepůjde proud. Děsivá to věc a bezmoc. Ovšem i na všem zlém já hledám pozitivní a tak jsem mou zoufalou mamku uklidňovala černým humorem, že si přinejhorším koupíme buřty a budeme opékat na VELKÉM táboráku z našeho baráku. :D
Naštěstí se sehnalo čerpadýlko nové a my máme topení kompletně hotové jen se prodražilo o 50 000 se kterými jsme nepočítali.
Život běží dál ovšem čeká nás další rekonstrukce, tentokrát ještě větší, s ještě větším množstvím bordelu, než předtím. rekonstrukce oken. Děda je z toho zoufalý, protože změny nesnáší a prohlašuje že mu tu zničíme romantiku oken, přes které je zvyklý se dívat už 70 let. Jsme totiž dle něho líní natírat. Dům je starý přes 250 let a tak by okna měla být původní a jen zrekonstruovaná, jako to dělají s okny zámeckými :D s dědou se člověk nenudí.
Do toho všeho se dalí v domě ještě nové eletrické rozvody do několika místností, a větře tomu nebo ne, z jedné z ncih si budu most udělat svůj malý byteček. Bude to v podstatě garsonka, ale krásná a s obří knihovnou, co víc si může knihomol přát. jen mě od mého velkého snu nyní dělí spousta věcí, o kterých vám budu vyprávět třeba příště, pokud budete chtít.
Nyní mi započala dovolená, a za dva týdny začnou s těmi okny. Asi si říkáte, že se konečně během dovolené dám do práce na blogu, ale asi vás opět zklamu. na čele se mi objevil pásový opar, což je dost závažné, jelikož mi otýká polovina obličeje a já mohu ztratit ve tváři cit a nervy mohou ochabnout. Což by bylo ještě to nejmenší zlo. Včera jsem ovšem absolvovala pohotovost, jelikož mi začalo natýkat oční víčko. Jakmile se pásový opar dostane do oka, hrozí slepota. ještě tentýž den, v podvečer mě poslali do Ústí nad Labem, jelikož to bylo jediné oční oddělení v nejbližším okolí (a že ot je ode mě sakra daleko) kde mají oční kliniku nepřetržitě. Ovšem musela jsem jet i s taškou do nemocnice na příjem, protože hrozilo, že se ještě tentýž večer vydám do teplické nemocnice k hospitalizaci, jelikož v ústí mají lůžka plná. Kontrola naštěstí dopadla dobře a další mě čeká v pondělí. Oko mám víc nateklé nežli vččera, ale nebolí, a netvoří se tam nic závažného, takže zítra uvidíme, jak se rozhodnou na mém rumburském očním.
No a to je myslím asi tak vše, co bych vám dnes k těmto nynějším událostem mohla blíže říct :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama