Říjen 2017

Nové vydání Písně ledu a ohně

25. října 2017 v 19:32 | Tahmed
Nakladatelství Argo (to které vydává sérii Mycelium) se rozhodlo,
že bude vydávat knížky ze série Písně ledu a ohně pro nás více známá jako Hra o trůny.
Takže knižní série už nebude vydávaná starým nakladatelstvím,
jelikož má na další knížky výhradní právo právě již jen zmíněné Argo, ale kdo ví jak to bude.
Ale řeknu vm ty obálky ot je slast. A vydávají jak brožovanou tak i pevnou vazbu.

Hřbitovní královna pokračuje

9. října 2017 v 22:29 | Tahmed |  série Hřbitovní královna
Ještě jsem zde na blogu nezmínila pro mě onu dokonale šťastnou zprávu a sice, že se konečně po letech dočkáme pokračování příběhů o hřbitovní královně.
Dlouhá pauza byla způsobena jak autorčinou dočasnou indispozicí (zemřel jí manžel, takže vážně neměla dlouho náladu něco psát) tak také problémy s odkoupením práv pro české čtenáře.
Nakonec se překladu ujme jiné nakladateství než Knižní klub a sice nakladateství Ikar.
Ptala jsem se již, jaké zachvoají obálky a slíbili, že narozdíl od anglického originálu se budou držet podobného rázu, jaký byl veden doposud.
A protože nejsme nejspíše jediní na světě, kteří tak učinili (viz obrázek) tak jsem se rozhodla, že španělské zpracování této obálky přetvořím do českého provedení a to vidíte na obrázku vlevo.
Pravoděpodobně taky asi mé nadšení nikdo sdílet nebude, ale já se o něj prostě musela podělit a má hodinová práce alespoň získá vícero diváků než jen mě :-)
Vydání knížky se dočkáme 1. 8. 2018 a dalšího 5 dílu s názvem Hříšník se dočkáme 1. 11. téhož roku, tak snad slovo dodrží a my se dočkáme dlouho očekávaného pokračování.
Kdybyste chtěli vědět o knížce něco víc, dělala jsem k ní článek na databázi knih, kam jsem také přidala tento obrázek, jsem jen zvědavá jak dlouho tam vydrží než ho smažou :D https://www.databazeknih.cz/

J. K. Rowlingová - Harry Potter a Relikvie smrti

8. října 2017 v 16:16 | Tahmed |  série - Harry Potter
Synopse knihy:

Potterovská fantasy sága se uzavírá, sedmým dílem nelítostný zápas dobra se zlem vrcholí. Trojice věrných kamarádů - Harry, Hermiona a Ron - tentokrát do posledního ročníku bradavické školy nenastoupí. Plní úkol, který po zásahu smrtící kletbou nemohl splnit moudrý Albus Brumbál. Vypátrání a zničení viteálů, do nichž Pán zla rozdrobil svou duši, je jedinou zárukou vítězství nad ním. Na trojlístek hrdinů číhají nebezpečné nástrahy na každém kroku, ale ani v nucených úkrytech neztrácejí podporu oddaných přátel a tajné spojení s nimi. Závěrečná bitva s Voldemortem a jeho přívrženci se odehraje v Bradavicích. Sedmička prý přináší řešení problémů - a tak si věrní fanouškové vychutnají kromě dobrodružství i "odtajnění" dosud nevyjasněných záhad a dostanou odpověď na četné nezodpovězené otázky.

J. K. Rowlingová - Harry Potter a Princ dvojí krve

8. října 2017 v 16:06 | Tahmed |  série - Harry Potter
Synopse knihy:

Harryho šestý školní rok na Škole čar a kouzel v Bradavicích je pokažen válkou mezi Voldemortovými přívrženci a stoupenci dobra v níž náš hrdina s jizvou ve tvaru blesku na čele buď vyhraje, nebo zemře. Profesor Brumbál ho zasvětí do temné minulosti Toma Riddlea a přitom poodhalí příčinu Voldemortovy nesmrtelnosti. Když Harry objeví starou a počmáranou učebnici lektvarů patřící tajemnému Princi Dvojí Krve, spoléhá se na kouzla z ní i přes Hermionino varování stále víc. Válka mezitím zasahuje i do domácnosti Harryho spolužáků v té nejnepředstavitelnější podobě a začátek konce se blíží...


J. K. Rowlingová - Harry Potter a Fénixův řád

5. října 2017 v 11:16 | Tahmed |  série - Harry Potter
Synopse knihy:

Další strhující příběh mladého čarodějnického učně a jeho věrných kamarádů Rona a Hermiony. Napětím a nervozitou byly poznamenány už prázdniny a hned od začátku pátého ročníku přichází jeden otřes za druhým: na bradavické škole totiž z vůle Ministerstva kouzel došlo k závažným změnám a atmosféra strachu houstne každým dnem víc a víc. Nerozlučná trojice přátel však přesto dokáže kolem sebe soustředit dost studentů, kteří nebudou chtít se založenýma rukama čekat, až je zlo zahubí. To, co zažijí, už nejsou jen neškodná dobrodružství.

Mé Shrnutí:
Nevím jak vy, ale pro mě je 5 díl nejlepší z celé knižní série. Nejdelší knížka a já jí zvládla přečíst když jsem jí četla poprvé za 2 dny. Nyní jsem jí přečetla za dny 3, ale to jen proto, že jsem nezačala číst už od rána, ale od odpoledne do pozdních večerních hodin a pak si vstávejte ráno do práce na pátou hodinu :D ale to je vedlejší.
Tento díl se vrací ke kořenům klasického vyučovánní, jako v díle třetím, a věřte mi, že mě vyučování v díle čtvrtém celkem chybělo, opravdu ho tam bylo pomálu. Nejraději mám v této knížce asi pasáže z tou příšernou ženskou Umbridgeovou a lumpárnami z řad studentů, především dvojat Weasleyových. Pokud někdo kdy dokázal nenít rád ty dva, tak po tomhle dílu seo to muselo radikálně změnit. Hlavně se mi líbí celý učitelský sbor, který tu babu nemůže za žádnou cenu vystát.

J. K. Rowlingová - Harry Potter a Ohnivý pohár

5. října 2017 v 10:52 | Tahmed |  série - Harry Potter
Synopse knihy:

V Bradavicích se bude konat Turnaj tří kouzelníků. Zúčastnit se ho smí jen studenti, kterým už bylo sedmnáct let, a tak Harry Potter zatím alespoň sní o tom, že turnaj jednou vyhraje. Jenže když o Halloweenu Ohnivý pohár vyřkne své rozhodnutí, Harry s úžasem zjistí, že je mezi vybranými. Čekají ho smrtící úkoly, draci a temní čarodějové, ale s pomocí svých nejlepších přátel Rona a Hermiony to Harry možná… přežije.

Mé Shrnutí:
Musím říct, že tohle je zatraceně dobrá knížka. Je to první díl, který dosahuje úctyhodných rozměrů, dalo by se říct, než předešlé díly. Jde také vidět u autorky růst, a nebo by se to mohlo také brát jako přelom, kdy knížky už přestávají být těmi pro mal děti. Jde vidět, že příběh narůstá a získává mnohem temnější odstíny, o samém temném závěru ani nemluvě.
Postavy dostávají nový rozměr, Harry si sáhne za své hranice možností řekla bych víc než kdy předtím. A máme tu nové postavy, které dávají příběhu zcela jiný rozměr.