Listopad 2017

Sarah J. Maas - Skleněný trůn 5 - Říše bouří

9. listopadu 2017 v 9:30 | Tahmed |  série Skleněný trůn
Synopse knihy:
Pro Aelin dlouhá cesta k trůnu teprve začala, ale už nyní je jasné, že bude plná zrady, nepřátelství a nevraživosti. Pokud si chce udržet korunu a ochránit své království, musí se spojit s lidmi, kteří až do teď byli nepřáteli a musí bojovat proti zlu, které se chystá pohltit celý svět. Zkáza se na ni řítí ze všech stran a jediná zoufalá možnost, jak přežít, je obětovat to, co miluje nejvíce na světě.

Mé Shrnutí:
Sarah J. Maas je neuvěřitelný grafofil, grafomaniak a kdoví co ještě grafového. Protože jinak si ty obří rozměry knížek nedokážu vysvětlit. Co je ovšem ještě víc neuvěřitelné, je doslova nemožnost se od knihy odtrhnout, takže člvoěk jen nestačí zírat jak mu stránky mizí pod rukama a jako by toho nebylo málo, tak překonává i své čtecí rekordy. Kdybych se rozhodla dát si závod, mám tuhle knížku během jednoho dne přečtenou, nezávodila jsem a přesto jsme jí měla do dvou dnů přečtenou jen to hvízdlo. A o čem to svědčí? O tom, že je to zkrátka dobře napsané. Má prostě neobyčejně krásný jazyk. Čte se to samo.

Sarah J. Maas - Skleněný trůn 0,5 - Krvavé ostří

9. listopadu 2017 v 9:00 | Tahmed |  série Skleněný trůn
Synopse knihy:
Celaena Sardothien je nejobávanější zabiják v celém království. I když pracuje společně s ostatními zabijáky sídlícími v Tvrzi vrahů, důvěřuje jen sama sobě a svému příteli Samovi. Když ji její intrikující mistr, Arobynn Hamel, pošle na různé mise, které ji zavedou na vzdálené ostrovy i na nepřátelskou poušť, začne jednat nezávisle na jeho rozkazech - ale tím zároveň zpochybňuje i svoji vlastní věrnost. A během svých výprav zjišťuje, že k Samovi cítí mnohem víc než jen obyčejné přátelství. Ovšem tím, že jedná, jak jí napovídá srdce, a vzpírá se příkazům, se ocitá ona sama i Sam ve smrtelném nebezpečí. Arobynn je nelítostný a zradu nikdy neodpouští. A zná za ni jen jediný trest - smrt.
Tato pětice novel odehrávajících se před dějem Skleněného trůnu nabízí pohled do dřívějšího života Celaeny - a je to opravdu fascinující čtení.

Jessica Khoury - Zakázané přání

8. listopadu 2017 v 18:11 | Tahmed |  Samostatné tituly
Synopse knihy:
Ona je nejmocnější džinka ze všech. On je chlapec z ulice. Jejich láska otřese světem.
Když Aladin objeví kouzelnou lampu, džinka Zahra se zjeví ve světě, který neviděla stovky let - světě, kde jsou zapovězena kouzla a samotná existence Zahry je nebezpečná. Aby přežila, musí se s pomocí prastaré magie skrývat, dokud její nový pán nevysloví svá tři přání. Jakmile se však naskytne příležitost vysvobodit se, Zahra se musí rozhodnout: je její svoboda důležitější než její láska?
Vzrušující příběh o zradě, zapovězené lásce a nebezpečné magii..

Mé Shrnutí:
První co mě na knížce zarazilo, byla její velikost a formát. Vůbec jsem si totiž nepřečetla že je to paperback, takže první zaražení a pak byla neuvěřitelně útlá, jako kdyby měla mít jen a pouze 150 stránek, ale místo toho jich měla 300. Tím pádem se mi zdáo, že autorka bude s dějem spěchat a bude to celé takové vytržené z kontextu. Navíc jsem čekala nějaké absolutně volné převyprávění něco podobného jako jsou měsíční kroniky, ale ani to se nedělo. A o co vlastně šlo??

15. Kapitola - Telefonát ze zlých snů

8. listopadu 2017 v 15:44 | Tahmed |  East Wind
Zdravím své věrné návštěvníky blogu, i ty, kteří sem zavítají jednou za uherský rok. Myslím, že tento návrat, který rozhodně nebude nijak velkým a závratným, asi překvapí nejednoho z vás včetně mě.
Ovšem vzhledem k nadcházejícím událostem jsem se rozhodla, že je načase začít opět psát. Psaní je totiž pro mě něco jako typ terapie, při kterém se naprosto uklidním a co mě tak rozrušilo? Inu čeká mě operace (vážně je super na ni přijít v době, kdy má člověk dovolenou :-() ovšem nedá se nic dělat a protože mířím 16.11. na sál, s drobným zákrokem, budu pak minimálně 14 dní doma takže ideální čas na návrat k psaní nemyslíte?? Všechno zlé je totiž pro něco dobré.
A nyní už k povídce:

King Charles III

6. listopadu 2017 v 18:50 | Tahmed
Na tohle jsem narazila úplně čirou náhodou na youtube.
Nejprve jsem si říkala co to u všech všudy je, ale když jsem se zakoukala, najednou se mi rozkrýval příběh.
A co jsem posléze zjistila, tak to není jen tak obyčejný příběh, ale zakládá se na divadelní hře, ve které mimo jiné hrají i ti samí herci. (celkem pro mě šok, že je to dokonce i divadelní hra!)
Toto je film vyprávějící dalo by se říct budoucnost královské rodiny poté, co královna Alžběta II. zemře.
Princ Charles se dostává na trůn coby král, a my sledujeme jeho příběh na pozadí toho všeho.
Musím říct, že mě to dost překvapilo, že mapují takovéhle období, ale kdo ví, jak nás tohle ještě překvapí. Pár ochutnávek, naleznete v celém článku.
Napište mi, co si o tom myslíte???

Hřbitovní královna pokračuje 2

1. listopadu 2017 v 21:15 | Tahmed |  série Hřbitovní královna
Aneb prostě jsem neodolala a musela jsem vytvořit další obálku
tentokrát ovšem z německého vydání
(musím říct že Němci mají i 4 díl ve svém specifickém vydání,
ale když to tak porovnávám tak Španělé to mají hezčí, takže jsem ráda,
že jsem se pro 4 díl rozhodla použít španělskou verzi obálky a ne německou)
ovšem když se na to tak dívám tak se nebudu divit,
když se vydavatelé rozhodnou pro využití německých obálek.
Každopádně jsem se vám musela pochlubit, no :D
Jsem prostě v něčem samolibá, každý máme nějakou slabůstku.
Zde už máte i článek na databázi knih, který jsem k tomuto dílu udělala.
tak to můžete prozkoumat.
V celém článku pak naleznete velkou verzi tohoto obrázku.