Prosinec 2017

19. Kapitola - Příběh na pozadí

26. prosince 2017 v 22:06 | Tahmed |  East Wind
Slíbila jsem ještě dnes pokračování. A tak je to tu. :-)

Mary se posadila a vytáhla z kapsy Flashku, tu flashku která jí doslova pálila mezi prsty.
"A. G. R. A. To je co?" zeptal se Sherlock.
Mary celá v rozpacích se podívala nejdříve na něj, pak na Johna a zase na něj. "M..moje iniciály." Hlesla směrem k Johnovi. Bylo na něm znát, že ho to mrzí a to jí pomalu ale jistě ničilo. "Všechno o tom čím jsem byla, je tady. Jestli mě miluješ, nečti to přede mnou."
"Proč?"
"Protože pak už mě milovat nebudeš. A toho nechci být svědkem." John popadl Flashku a srčil si jí do kapsy. Mary se otočila zpátky k Sherlockovi.
"Kolik toho už víš?"
"Podle schopností jsi nebo byla zpravodajská agentka. Tvůj přízvuk pochází z Anglie, ale mám podezření, že ty ne, že ty sama před něčím utíkáš. Použila si své schopnosti abys zmizela a Magnussen tvoje tajemství zná a proto si ho chtěla zabít a předpokládám, že s Jannine ses přátelila jen kvůli němu."

17. Kapitola - Klam Leinster Gardens

26. prosince 2017 v 10:20 | Tahmed |  East Wind
Krásný sváteční den dámy,
dnešní kapitola, dne názvu není Hlmesovské vánoce, jak jsem doufala (chtěla jsem je stihnout, ale zatím smůla), tak vám také bude asi připadat kapku opsaná a je celá opsaná, dalo by e říct, je to totiž pasáž ze seriálu, která je nezbytná pro pokračování našeho příběhu a aby to nebyl čistě jen opis, tak jsem ji nechala o něco delší, abyste z toho taky měli něco malinko mého. :D tak snad mi to odpustíte, ale vážně bylo nutné tuhle pasáž sem dát, protože jinak bychom nemohli v příběhu jít dál a vy si alespoň připomenete, tuhle scénu a navíc zkusím dneska vydat ještě jeden díl této povídky, aby to nebylo jen tohle. Hezké vánoce. :-)


Veselé Vánoce a Šťastný Nový rok

24. prosince 2017 v 16:05 | Tahmed |  Blog bonus
Přeji všem návštěvníkům blogu
překrásné Veselé Vánoce, a Štastný Nový rok a doufám,
že sem ještě v průběhu roku zavítáte.
Povídku jsem nestihla, tak mi to snad odpustíte
a brzy tu bude nebojte se,
jen až budu mít po práci :-)

La La Land

4. prosince 2017 v 19:49 | Tahmed |  Muzikálové filmy
Tak a máme tu další článeček ze světa filmů, a konečně dostojíme názvu rubriky a bude to film muzikálový. La La Land.
Příběh je vyprávěn o dvou mladých lidech žijících ve městě filmu v samotném srdci Hollywoodu, tedy v Los Angeles. Oba dva mají rozdílné sny. ale začneme od začátku.
Nejprve se zde setkáváme s Miou, která trčí v dopravní zácpě když jede do práce. Jako každá začínající herečka i ona je servírkou (alespoň tak mi to vždycky přijde, že všechny začínající herečky ve filmech dělají servírky ale to je jen můj názor) Prostě pracuje aby se uživila a ve svém volném čase chodí na herecké konkurzy a doufá, že jí to jednou konečně vyjde. Dokonce sde i z práce vymluví že musí k lékaři jen aby mohla na konkurz. A k tomu má přítele, který si žije na vysoké noze.
V té samé zácpě stojí i Sebastian, který má také svůj jistý sen a sice mít svůj vlastní Jazzový podnik, ve kterém by hrál na klavír. Ovšem ani on nežije svůj sen a hraje na klavír v baru písně, které má určené, což se mu ani za mák nezamlouvá.

16. kapitola - Muž ze stínu

4. prosince 2017 v 18:37 | Tahmed |  East Wind
Nevím jak to mívají ostatní lidé s nemocnicemi, ale já je zrovna nemám v lásce. Když mi tedyřekli, že mě čeká operace, nebyla jsme z otho nadšená. Podrobně jsem četla všechny papíry co jsem musela podepsat a četla jsem je tak pozorně, že mi i sestřička řekla, že nikdy neviděla nikoho číst tak pečlivě. Pravdou je, že jsem byla tak vystresovaná, že jsem všechno musela číst asi třikrát než to mé hlavince docvaklo. Každopádně potom jsem musela jít na ARO za anestezioložkou, kde mi vysvětolaal jak mě uspí před operací a jak mě pak na sále po ní probudí, aby věděli, že je vše v pořádku. No a když už všechno mám, a mám doje, že odstanu pokojíček, řeknou mi ještě že mě čeká kontrolní ultrazvuk a ejhle po půlhodinovém mučení na něm (protože to nemohli najít) mi řekli, že můžu jít domů, operace nebude a jsem zdravá a v pořádku. Tomu se říká Happy end.
Ale teď už dost mých výlevů, proto tenhle článek nikdo nečte, vraťme se raději k povídce, která bude mnohem zajímavější.