La La Land

4. prosince 2017 v 19:49 | Tahmed |  Muzikálové filmy
Tak a máme tu další článeček ze světa filmů, a konečně dostojíme názvu rubriky a bude to film muzikálový. La La Land.
Příběh je vyprávěn o dvou mladých lidech žijících ve městě filmu v samotném srdci Hollywoodu, tedy v Los Angeles. Oba dva mají rozdílné sny. ale začneme od začátku.
Nejprve se zde setkáváme s Miou, která trčí v dopravní zácpě když jede do práce. Jako každá začínající herečka i ona je servírkou (alespoň tak mi to vždycky přijde, že všechny začínající herečky ve filmech dělají servírky ale to je jen můj názor) Prostě pracuje aby se uživila a ve svém volném čase chodí na herecké konkurzy a doufá, že jí to jednou konečně vyjde. Dokonce sde i z práce vymluví že musí k lékaři jen aby mohla na konkurz. A k tomu má přítele, který si žije na vysoké noze.
V té samé zácpě stojí i Sebastian, který má také svůj jistý sen a sice mít svůj vlastní Jazzový podnik, ve kterém by hrál na klavír. Ovšem ani on nežije svůj sen a hraje na klavír v baru písně, které má určené, což se mu ani za mák nezamlouvá.


Večer se Mia vrátí comů z konkurzů a plánuje s děvčaty večírek. Aby se trochu rozptýlila, i když se jí zpočátku nechce. Z večírku ovšem Mia odchází otrávená a jako na potvoru jí odtáhli auto a tak jde domů pěšky. A náhodou uslyší z baru ozývat se nádhernou hudbu na klavír. Nakoukne dovnitř a zjistí kdo to hraje. Chtěla by svému "idolu" povědět, jak moc se jí jeho skladba líbila, ale on mezitím místo toho dostane padáka a tak se jen minou.
Co čert ovšem nechce, oba dva se zase potkají a sice na jiném večírku, kde se Sebastian živí jako kráč na klávsy, což ho totálně ubíjí. Mia mu ovšem otevře oči a tak se spolu ti dva dají do řeči a vypráví si o svých snech.
Mia je ovšem na vážkách zda si se Sebastianem začít. Sice spolu občas někam zajdou jako kamarádi, ale pořád má svého přítele. A Když se jednoho dne nedokáže rozhodnout kterého upřednostnit, upřednostní svého přítele, ale co čert nechce v restauraci se ozývá Jazzová hudba hraná na klavír a ta jí okamžitě připomene Sebastiána a tak z rande utká za ním na domlvuenou schůzku do kina.
SPOILER:
A tak začíná náš krásný románek mezi Miou a Sebastiánem, kdy se oba snaží dostat ke hvězdám a svým snům. Aby se Sebastian uživil přikývne na kamarádovu nabídku hrát v jeho kapele a tak se Sebastian stává slavným. Zatímco Mia, coby herečka sep okouší napsat vlastní dílo v němž by hrála jen ona sama.
Když má dojít na Miinu premiéru, je Sebastian na konertu se svou kapelou a tak se jejich vztah hroutí. Miina hra úspěch nezaznamená a tak se vrací do svého rodného města. Sebastian bez Mii nechce být a navíc si díky jejím slovům uvědomí, že nežije svůj sen, ale sen někoho cizího a tak v kapele končí. K jeho velkému překvapení se také dozví že Miina hra zaujala světoznámou hledačku talentů a chce jí na konkurz protože jí plánují obsadit do filmu v Paříži. On se zan í rozjede, ale ona se vrátit do starých kolejí a zničených snů nechce, ale nakonec ji přemluví a ona na konkurz dorazí a vyhraje ho s tím, že odlétá do Paříže natáčet. A tak se ti dva spatří dalo by se říct naposledy, přestože si slíbí, že na sebe nikdy nezapomenou.
O pět let později
Mia se vrací do Los Angeles spolu se svým manželem a dítětem. Jede na předávání ocenění, ale cestou je opět zácpa a tak se s manželem rozhodnou, že se nají ve městě v něktrém klubu. Z jednoho z nich se ozývá příjemná hudba a tak tam zavítají, a ona podle loga, které kdysi vymyslela pro Sebastiánův vysněný klub zjistila komu ten podnik patří. Přesto zůstanou a poslechnou si jak hraje majitel hudby. Těsně předtím než začne hrát si všimne Mii v hledišti a tak dá do hraní své srdce a oba dva si představují jaké by to bylo, kdyby se události odehrály jinak a život jim trošku přál a oni zůstali spolu, i když je to jen sen a iluze.
Mia to ovšem po dohrání písně již nevydrží uteče z jeho podniku a tak se ti dva již nikdy v životě neuvidí.
KONEC SPOILERU!

Film je naprosto fenomenální a především mu dominuje dokonalá hudba :)
A zde je pro vás trailer:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Adele Adele | Web | 5. prosince 2017 v 10:21 | Reagovat

La La Landu se stále vyhýbám. Paradoxně je to kvůli hromadě publicity. Na tumblru se hemží ukázkami z La La Landu, až mě to trošku otravuje. :D Ale teď už to trochu opadlo, tak snad za dva roky dám filmu šanci. Možná i dřív, kdo ví. :D

2 Tahmed Tahmed | E-mail | Web | 5. prosince 2017 v 20:02 | Reagovat

[1]: Já se do něj taky pustila až když opadl ten první boom a udělala jsem dobře :-) Šanci mu rozhodně dej. :-)

3 Lotte Lotte | Web | 10. prosince 2017 v 18:04 | Reagovat

La La Land miluju, byla jsem na tom v kině a původně jsem byla trochu skeptická, asi ze stejných příčin jako Adele, ale nakonec jsem se do filmu zamilovala a konec obrečela. Výkon obou hlavních herců byl dokonalý, příběh mě taky dostal. Na jednu stranu vyprávěl o snech, na druhé straně ukazoval i tvrdou krutost reality. :)

4 Tahmed Tahmed | E-mail | Web | 10. prosince 2017 v 21:56 | Reagovat

[3]: ak to jsem ráda že s tím bulením nejsem sama :D Já brečela jako želva. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama