Únor 2018

Budu tu dál

24. února 2018 v 21:05 | Tahmed |  Překlady
Tentokrát jsem vybrala další píseň k překladu, jelikož tu žádný nebyl a Oněgin není tak jednoduchý, tak abyste neřekli, že tu nic není přeloženého. Je tu píseň z muzikálu Hrabě Monte Christo - a jelikož jsem nevěděla jakou jazykovou verzi máte rádi máte jich tu hned několik. (překlad je tak nějak kombinací všech. :D
Budu tu dál

20. Kapitola - Pomoc nepříteli

23. února 2018 v 14:36 | Tahmed |  East Wind
Psaní povídek mi teď neuvěřitelně trvá. Ono ostatně všechno mi teď trvá a je to tím, že nemám absolutně na nic náladu. Uvidíme, jestli se to zlepší nebo ne. Každopádně bych tuto dnešní kapitolku chtěla věnovat Lotte, která má tuhle povídku poměrně ráda.

Helen přecházela po místnosti a doufala, že Mary dorazí pokud možno co možná nejdřív. Doufala, že jí snad přítelkyně poradí, co má dělat, jak se zachovat, nebo snad kde má hledat nějakou pomoc. Což se zdálo naprosto nemožným ba směšným cílem, protože moc dobře si uvědomovala, že něco takového v jejím případě není zcela možné.
Nejenže by musela svůj osud svěřit do rukou cizímu člověku, není zde jisté, že by byl ten člověk důvěryhodný. Mohl by jí totiž přímo či nepřímo odhalit a tím by všechno pro ní definitivně skončilo. Nešlo tu však jen a pouze o udržení tajemství před Mycroftem, protože odhalení se tak nebála, spíš jde o člověka, na pozadí za tím vším.
Moc dobře si uvědomovala, že Magnussen je jen pěšák v něčí velmi komplikované a sofistikované hře. Někdo kdo je bohužel ke vší té smůle Mycroftovi velmi blízký a přesto ho neuvěřitelně ohrožuje a v důležitých situacích také kompromituje.