Červen 2018

Mylène Farmer, LP - N'oublie pas

29. června 2018 v 7:45 | Tahmed |  Překlady
Zpěvačku a textařku LP mám ve veliké oblibě.
Její texty mají hloubku, kterou mě vždycky zasáhne.
A ta hotová kouzla, která předvádí se svým hlasem, jsou pozoruhodná.
A nyní když jí člověk slyší zpívat s francouzskou zpěvačkou.
Toto je nový Level oblíbenosti :D
Nikdy nezapomínej

29. Kapitola - Premiéra Salieriho

27. června 2018 v 0:00 | Tahmed |  Nalieri
Oslavy a jejich následná premiéra opery, která se měla odehrávat pod širým nebem se pomalu a nezadržitelně blížila. Byla to doopravdy neuvěřitelně velká výzva. Opera pod širým nebem? Kdo to kdy viděl? Copak žijeme v období velkého Řecka či Říma? Kdy se hrávalo jen tak venku? Dnes jsme přeci v jiné době? Pomalu uvažoval Antonio, ovšem panovníkovo rozhodnutí rozhodně změnit nemohl.
Zkoušky tedy probíhaly více než intenzivně. Samotní umělci, kteří měli ztvárnit předepsané role, byli z tohoto rozhodnutí zcela zmateni a bylo pro ně opravdu velmi náročné se přizpůsobit takovému otevřenému prostředí navíc s ne zrovna příhodnou akustikou.
Byl sice pro ně k této příležitosti postaven jakýsi improvizovaný stan, kde se hudba rozléhala, ale její zvuk byl jakýsi zastřený a místy se zdál až ztracený. Byla to neobyčejná práce, která se zdála téměř nemožnou.

Ramin Karimloo and Anna O'Byrne sing Once Upon Another Time

26. června 2018 v 18:42 | Tahmed |  Phantom of the Opera
Jestli jste někdy byli zvědaví jaké by to bylo
kdyby v Love Never Dies hráli spolu
Ramin Karimloo a Anna O'Byrne
tak tady je videjko pro vás, pro představu :-)

28. kapitola - Čajový dýchánek

24. června 2018 v 0:00 | Tahmed |  Nalieri
Spustil se déšť, když stál Salieri uprostřed parku jako přikovaný na místě následně poté, co vedl rozhovor se slečnou Mozartovou. Stál tam ve strnulé póze s napřaženými pažemi, ve kterých ještě před pár okamžiky svíral onu ženu svého života. Déšť ho bičoval do tváře, ale on ho vůbec nevnímal.
"Antonio, mluvím na tebe?!" probral ho až hlas jeho přítele, který se tu objevil náhle z ničeho nic. "Co tu proboha vyvádíš, v tom neskutečném lijáku? Takhle akorát onemocníš. Jak dlouho už tu jsi? Myslel jsem, že si šel domů, co tu děláš?" vyptával se ho, avšak zcela marně. Nedokázal by nyní ze sebe vydat jedinou hlášku.
Došli spolu domů, kde se převlékl do suchého oblečení a mezitím mu Lorenzo nalil sklenku vína. "Povíš mi, co se ti stalo?" zeptal se ho opětovně Lorenzo, jakmile nabyl dojmu, že ho již jeho přítel poslouchá.

27. Kapitola - Popelčin polibek

20. června 2018 v 0:00 | Tahmed |  Nalieri
Myslím si, že dnešní kapitola udělá radost všem, kteří se těšili na jejich opětovné setkání.

Zahradní slavnost pořádaná u příležitosti jarních salcburských oslav, během kterých se měly odhalit jména hlavních autorů na pracích k nové opeře, probíhala v plném proudu. Opět to byla taková ta slavnost, kterou neměl Antonio vůbec rád. Byla nudná fádní a nezáživná. Plno lidí, neustále předstírajících, že jsou lepší než všichni ostatní. Něco takového bylo únavné a pod jeho úroveň. Jedinou potěchu pro něj tu představoval jeho přítel, Lorenzo, který byl jeho věčným společníkem až do jednoho okamžiku, kdy si myslel, že se pro něj celý svět zastavil.
Spatřil ji. Nebylo pochyb, že to byla ona a to hned z několika důvodů, zaprvé objevila se tam ve stejný okamžik jako Mozart, kterého měl plné zuby, a zároveň to musela být ona, protože žádná žena ať už zde či kdekoliv jinde by ho tolik nezasáhla, jako právě ona.

26. Kapitola - Salcburská návštěva

17. června 2018 v 0:00 | Tahmed |  Nalieri
Nannerl byla opět na jedné z mnoha návštěv, u své znovunalezené přítelkyně Eloizy. Byla to veselá a velmi vlídná žena. Její manžel věčně pracoval v pracovně nad účetními knihami a tak na svou drahou ženu neměl mnoho času, proto byl Nannerl velmi vděčný, že jí dělá společnost.
Nannerl k nim chodila velmi ráda a to nejen proto, že Eloiza byla opravdu úžasná společnice, díky níž zapomínala, jak špatně na tom je, ale také jí nechávala hrát v salonu na nejrůznější hudební nástroje. A tak se mohla procvičovat ve svém hraní a zároveň madam Eloiza nebyla hloupou a nechávala si dávat od ní soukromé hodiny hudby. Také jí za to platila, i když se Nannerl z počátku zdráhala.
"Má milá, dnes bych Vám chtěla něco dát." Pronesla jednou ještě před začátkem jejich hodiny hudby Eloiza a položila před Nannerl jednu obrovskou krabici. "Nebudu Vám lhát má milá, ale mě už se nelíbí, a Vám by neobyčejně slušely, jsou to jedny mé staré šaty." Pronesla, když Nannerl odkryla víko od krabice a spatřila jemně vyšívané světle modré šaty. "Pokud si dobře vzpomínám, měla jste kdysi také takové podobné, modré šaty." Dodala vesele.

25. Kapitola - Tarare

13. června 2018 v 0:00 | Tahmed |  Nalieri
A máme tu pokračování povídky. Dnes se opět podíváme za naším Italským skadatelem do Paříže. Tuto kapitolu bych také ráda věnovala věrným čtenářkám Adele a Lotte - které mě obě velmi povzbuzují k psaní a pokračování tohoto příběhu. Děkuji dámy.

Antonio byl v den své premiéry Les Paroles více než rozmrzelý. Nejen ž se premiéra nevyvedla, dokonce to bylo takové fiasko, jaké dlouhá léta nepamatoval, naposled snad tehdy, kdy ještě byl začátečník a umělecké boty teprve nazouval.
Ještě ten večer ho však překvapila velmi milá a nečekaná návštěva. Před jeho prahem stál sám velký maestro Pierre Beaumarchais. Ten muž, z jehož námětu stvořil jeho přítel Da Ponte libreto k Mozartově Figarově svatbě.
"Dobrý večer, jestli se nemýlím, tak musíte být signor Antonio Salieri, že?"
"Dobrý večer i Vám," dodal překvapeně, ale ihned se dal zase do pořádku a zklidnil svůj dech. "Ano jsem to já."

Švadlena (2015)

11. června 2018 v 18:59 | Tahmed |  Muzikálové filmy
Tak po delší době tu máme opět nějaký ten filmový článek. Dnes jsem vybrala pro mě zajímavý filmík Švadlena, který vypráví opravdu zajímavý příběh, který vám brzy přiblížím. Obsazení je také milé, stačí se jen podívat.

Obsazení:
Kate Winslet - hlavní hrdinka Tilly
Liam Hemsworth - Teddy
Sarah Snook - Gertrud
Judy Davis - Maminka Molly
Caroline Goodall - matka Williama
James Mackay - William
Hugo Weaving - seržant Farrat

24. Kapitola - Dopisy do Prahy

10. června 2018 v 0:00 | Tahmed |  Nalieri
Návštěva na pražské adrese za Wolfgangem, dnes byla jiná než obvykle. Dříve sršel elánem a energií. Byl doslova nadšen z toho, jak ho místní lidé milují. Všechny okolo dokonale nakazil svou dobrou náladou a dokonce i Da Ponteho přiměl se více usmívat, protože po té hádce se Salierim neměl na nic zhola náladu.
Dnes to však bylo jiné. Přesně opačné. Jindy zachmuřený Da ponte dnes přišel veselý s dobrými zprávami za Wolfgangem, který dnes seděl na svém taburetu u klavíru se svěšenou hlavou a hleděl do jakéhosi papíru.
"Dobré odpoledne přeji Vám všem." Pozdravil, jakmile vešel dovnitř. U stolku totiž seděla Constanze, která zamyšleně hleděla na svého manžela a neodtrhla od něj pohled do té chvíle, kdy je oslovil Da Ponte. V klíně měla nějaké šití, ale vůbec se mu nevěnovala.

23. Kapitola - Les Horaces

6. června 2018 v 0:00 | Tahmed |  Nalieri
Dnes se podíváme do podzimní/zimní Paříže :-)

Cesta se doslova neuvěřitelně vlekla. Nikdy mu snad cestování nevadilo tolik, jako právě nyní. Dalo by se říct, že z Vídně doslova utíkal. A to nejen před svou minulostí, která ho doháněla k šílenství a nejen kvůli Mozartovi a jeho sestře, ale také kvůli sobě samotnému. Už dlouho nikde necestoval, a potřeboval změnu. Bylo pravdou, že k tomu došlo velmi narychlo, opravdu to působilo jako útěk, ale co mohl také jiného dělat?
Císařská audience, o kterou sám požádal, ještě téhož rána, kdy následně odjížděl, byla neuvěřitelně napjatá, ale nakonec dokázal císaře obměkčit a ten mu ač takto narychlo, povolil odjet z Vídně, ovšem nesmí se tam zdržet příliš dlouho. Přeci jen by jeho veličenstvu příliš scházel a to především jeho opery, které má ve velké oblibě.