Srpen 2018

41. Kapitola - Zázračný smír

29. srpna 2018 v 0:00 | Tahmed |  Nalieri
Moc se omlouvám, že v neděli povídka nevyšla, ale měli jsme tu rodinnou návštěvu a tak na její sepsání nebyl čas a tka ji tu máte dnes, pokusím se polepšit.
Navíc si myslím, že by to teď mohlo být dobré, protože mám dovolenou (i když co čert nechtěl musím být během ní nemocná, tak se blížíme s povídkou pomalu do finále)
Dnešní kapitolka bude také trošku kratší, ale slibuji Vám, že ta další bude o to delší :D

"Přesto tu zůstane." Hlesl po chvilce Salieri. Wolfi si myslel, že změní názor, už jenom kvůli tomu, jak je jeho sestra zmrzačená. Co tím vším však jeho úhlavní sok sleduje? Co zatím vším je? Přeci mu na ní nemůže záležet? Jak by jen mohlo. Jenom ji využívá, aby mu pak mohl velmi ublížit a nejen jemu, ale především jí. Co mu kdy udělala tak strašného, že jí tak moc nenávidí?

Budování Tahmedina doupěte 3. část

28. srpna 2018 v 19:20 | Tahmed |  Blog bonus
Budování mého doupěte stále pokračuje,
a musím říct, že v posledních dnech to nabírá na obrátkách :D
V době, kdy se snad každému z nás v posledních dnech vařila krev v žilách a mozek jsem tu měla návštěvu "pána přes kuchyni".
A dorazil k nám v ten absolutně nejteplejší den tohoto roku. Inu musel přijít, aby to viděl ve skutečnosti a jak si jistě vzpomínáte, tak v minulém článečku jsem vám ukázala, jak bude asi moje kuchyně vypadat.
A kde vlastně tu kuchyni budu mít? Inu to vidíte zde na fotce :D
a teď si vezměte, že jsem tu jako malá tehdy ještě neznámá Tahmedka žila :D
Ale tohle je ovšem velmi stará fotka, dalo by se nyní už říct, protože v posledních dnech, se to tu rozehrává.
Sotva v pondělí mi začala dvolená, no nezačnu být marodná??? to je snad zákon schválnosti, či co. A tak všechno problíhalo za é nepřítomnosti. Inu nebudu lhát, já tam momentálně nejsem beztak nic moc platná, ale to víte, jsem tvor poměrně zvědavý a tak jsem chtěla být prakticky u všecho, u řeho to jen jde.
Každopádně co máme již za sebou a co nás teprve ještě čeká???

40. kapitola - Pražská sešlost

22. srpna 2018 v 0:00 | Tahmed |  Nalieri
Antonio byl v Praze poněkud rozmrzelý. Pravděpodobně na tom měl i podíl jistý důvod, že mu tu chyběla pro něj nyní doslova nepostradatelná osůbka. Nannerl. Kam se hnul, tam na ni myslel. Copak asi dělá? Nechybí jí nic? Jak asi zvládá chod domácnosti? Jistě skvěle, jak to umí jen ona. Chybím jí? Všechny tyhle myšlenky se ubíraly jeho hlavou a nedokázal přestat na ni myslet. O to hůře se mu pracovalo. Věděl, že kdyby tu s ním byla, rozhodně by nebyl tak roztěkaný a všechno by mu šlo lépe od ruky.
Kompozice měl z velké části k příležitosti korunovace nového panovníka hotové, ale ona závěrečná finále se mu ne a ne podařit dokončit. Byl už z toho rozmrzelý. Kdyby tu tak byla, jistě by mu nějak pomohla a případně poradila, jak by měl dané pasáže dokončit. Bez ní si připadal náhle bezradný a neuvěřitelně sám.

39. Kapitola - Nezvaný host

19. srpna 2018 v 0:00 | Tahmed |  Nalieri
Moc se omlouvám všem za tak dlouhou psací pauzu, ale byla jsem poněkud vyčerpaná jak horkem tak prací a jak to tak vypadá tak práce mi neubudude, ale naopak přibude, ale naštěstí až po mé dovolené, která mi konečně brzy začne :D

Než Antonio odjel na cesty spolu s celým císařským dvorem, zašel spolu s Nannerl do kostela ke svému panu farářovi a domluvili se, že jakmile se vrátí z cest, vydají se do kostela a oddá je. Samozřejmě, že to nebude úplně tak podle pravidel, protože církevní obřad vyžaduje ohlášky a dlouhou čekací dobu nemluvě o seminářích, které musí oba snoubenci podstoupit, ale nakonec měl Antonio pravdu v tom, že otec Schumann byl štěstím bez sebe, že jeho nejnešťastnější a nejzbloudilejší farník, nalezl spřízněnou duši.

Povídková pauza

5. srpna 2018 v 0:00 | Tahmed |  Nalieri
Ráda bych se omluvila čtenářům povídky, že dnes opět nebude. jsem nějaká vysílená (vedra mi rpostě nedělají dobře) Navíc toho mám v práci hodně, protože celý týden prakticky strávím v práci a do toho začíná budování mého bytu na plné obrátky, a z vedra se mi vaří mozek :D Moc se omlouvám. :-(
Ale nak onci srpna mám dovolenou tak nejpzději tehdy všechno napravím!!!! :-)

The Great Wizarding War 1. díl

1. srpna 2018 v 20:07 | Tahmed |  série - Harry Potter
Asi si už nepamatujete jak jsem tu před rokem dávala odkaz na DOKONALÝ (alespoň pro mě) Prequel k HP sáze, který vypráví příběh Severuse Snapa a Pobertů (objevila jsem před nedávnem i verzi s titulky na youtube, jen to není HD kvalita) :D - v celém článku najdete onu verzi
A pokud by to některé z Vás zaujalo a zajímá vás příběh Pobertů a Severuse, tak vás možná potěší milá zpráva, že tahle partička pokračuje ve vyprávění příběhů o nich, ale bohužel jim studio stojící za HP ságou zakázalo natočit pokračování a tak se rozhodli, že budou pokračovat v rozhlasové podobě, takže takové audio.
Je to něco pro angličtináře (což já sice nejsem, ale i tak si všechny díly, které vyjdou mileráda poslechnu)
každý nový díl, by měl vyjít každý měsíc jeden, a tak vám sem vždycky hodím odkaz, pokud budete mít zájem.
Obrázek k tomuto dílu také mnohé prozrazuje a musím říct, že je perfektní. :D
V celém článečku si tedy užijte nové pokračování, které ponese název Velká čarodějná válka. :D

38. Kapitola - Zásnuby

1. srpna 2018 v 0:00 | Tahmed |  Nalieri
Nevím zda sem i dnes kapitola povedla jsem PŘÍŠERNĚ unavená, protože jí píšu po velmi náročné pracovní směně, protože hej, pracovat v tomhle vedru je vážně o zdraví.

"Budu muset ještě sepsat nějaké dokumenty a odjet do císařské kanceláře." Podotkl, když ji o sebe odtáhl na délku paží a že to pro něj nebylo nikterak jednoduché. Nejraději by v její blízkosti zůstal až do skonání světa, ale nešlo to.
"Nebudu vyrušovat." Zamumlala jemně a odešla z jeho pracovny do svého pokoje, pravděpodobně se nechat obléknout. Jakmile zmizela z jeho zorného pole ihned se dal do korespondence. Potíž byla ovšem v tom, že jí snad viděl na každém řádku který pal. Pořád byla s ním. Bylo by snad i možná lepší, kdyby v jeho pracovně zůstala, třeba by jeho myšlenky udržely pozornost, tak jak potřeboval. Anebo také vůbec ne, ale to se nikdy nedozví.
Sepsal ony dokumenty a Nannerl jakoby snad vycítila, že je má již dokončené, přišla opět za ním. "Neruším." Zašeptala u dveří a on jí pokynul, aby vešla dál. V těch šatech vypadala tak nějak jinak, než včera, nevěděl čím to bylo, ale bylo tomu tak. Objal jí a políbil.