East Wind

22. Kapitola - Vynechaný úder

21. března 2018 v 15:32 | Tahmed
Dnešní povídkovou kapitolu, bych chtěla věnovat velmi drahé a ctěné čtenářce a návštěvnici tohoto blogu, která četla snad každou mou povídku a za to jí vzdávám hold. Tato kapitola je věnovaná tobě drahá Adele, za to, že stále navštěvuješ tento blog a vždy se těším na každou tvou návštěvu a komentík. :-) Děkuji ti.

Tupá bolest hlavy probrala Mycrofta z bezesného spánku. Byl celý rozlámaný. Aby také ne, po celou dobu seděl na židli s hlavou opřenou o stůl. "Pomalu, pane Holmesi." Uklidňoval ho hlas onoho Sherlockova kamarádíčka. Mycroft si protřel oči a narovnal se.
"Prohoba živého?!" vyjekl náhle, když si uvědomil, že jedna podstatná část tu chybí. Na jeho stole nebyl jeho laptop. "Kde mám svůj laptop?" zavrčel a nevěřícně hleděl na prázdné místo před sebu. Rozhlédl se po místnosti a všiml si, že jeho matka podřimuje v křesle naproti němu.

21. Kapitola - Holmesovské vánoce

8. března 2018 v 9:29 | Tahmed
Psaní povídek mi teď pro změnu zase jde. Čím pak to asi bude? že by těmi antibiotiky? Každopádně nová část je tu a svým maroděním vás nebudu nijak rušit.
Dnešní kapitolku speciálně věnuji opět LOTTE, protože Mycrofta má opravdu ráda a i když tohle bude dá se povědět, jen takové opakování epizody, snad se jí to bude i tak líbit a zvedne jí to náladu. Takže pro tebe Lotte.

"Ach, Kriste Pane, jsou teprve dvě hodiny, tenhle Boží hod už se táhne alespoň týden, jak můžou být teprv dvě. Trpím jako zvíře." Zalamentoval Mycroft, který byl doslova pln zoufalstvím. Nikdy tyhle svátky neměl rád a to už od dětství. Pravděpodobně za to mohl i fakt, že jeho sestra nevzbuzovala nijak radostnou atmosféru, alespoň jemu ne. Vždycky se jí podařilo dostat se mu nějakým nepříjemným způsobem pod kůži. Jako tenkrát, kdy omylem schodila vánoční punč, zrovna když ho měl za zády. Jeden by si řekl hloupost, ale tohle se dělo o vánocích snad pořád. Navíc nechápal co lidi vlastně vede k otmu, že se k sobě musí chovat neustále mile, nikdy mu to zrovna moc nešlo, a byl ke všem vždycky upřímný. Nepokoušel se vymýšlet si nějaké sladké řečičky, na to si nikdy nepotrpěl.

20. Kapitola - Pomoc nepříteli

23. února 2018 v 14:36 | Tahmed
Psaní povídek mi teď neuvěřitelně trvá. Ono ostatně všechno mi teď trvá a je to tím, že nemám absolutně na nic náladu. Uvidíme, jestli se to zlepší nebo ne. Každopádně bych tuto dnešní kapitolku chtěla věnovat Lotte, která má tuhle povídku poměrně ráda.

Helen přecházela po místnosti a doufala, že Mary dorazí pokud možno co možná nejdřív. Doufala, že jí snad přítelkyně poradí, co má dělat, jak se zachovat, nebo snad kde má hledat nějakou pomoc. Což se zdálo naprosto nemožným ba směšným cílem, protože moc dobře si uvědomovala, že něco takového v jejím případě není zcela možné.
Nejenže by musela svůj osud svěřit do rukou cizímu člověku, není zde jisté, že by byl ten člověk důvěryhodný. Mohl by jí totiž přímo či nepřímo odhalit a tím by všechno pro ní definitivně skončilo. Nešlo tu však jen a pouze o udržení tajemství před Mycroftem, protože odhalení se tak nebála, spíš jde o člověka, na pozadí za tím vším.
Moc dobře si uvědomovala, že Magnussen je jen pěšák v něčí velmi komplikované a sofistikované hře. Někdo kdo je bohužel ke vší té smůle Mycroftovi velmi blízký a přesto ho neuvěřitelně ohrožuje a v důležitých situacích také kompromituje.

19. Kapitola - Příběh na pozadí

26. prosince 2017 v 22:06 | Tahmed
Slíbila jsem ještě dnes pokračování. A tak je to tu. :-)

Mary se posadila a vytáhla z kapsy Flashku, tu flashku která jí doslova pálila mezi prsty.
"A. G. R. A. To je co?" zeptal se Sherlock.
Mary celá v rozpacích se podívala nejdříve na něj, pak na Johna a zase na něj. "M..moje iniciály." Hlesla směrem k Johnovi. Bylo na něm znát, že ho to mrzí a to jí pomalu ale jistě ničilo. "Všechno o tom čím jsem byla, je tady. Jestli mě miluješ, nečti to přede mnou."
"Proč?"
"Protože pak už mě milovat nebudeš. A toho nechci být svědkem." John popadl Flashku a srčil si jí do kapsy. Mary se otočila zpátky k Sherlockovi.
"Kolik toho už víš?"
"Podle schopností jsi nebo byla zpravodajská agentka. Tvůj přízvuk pochází z Anglie, ale mám podezření, že ty ne, že ty sama před něčím utíkáš. Použila si své schopnosti abys zmizela a Magnussen tvoje tajemství zná a proto si ho chtěla zabít a předpokládám, že s Jannine ses přátelila jen kvůli němu."

17. Kapitola - Klam Leinster Gardens

26. prosince 2017 v 10:20 | Tahmed
Krásný sváteční den dámy,
dnešní kapitola, dne názvu není Hlmesovské vánoce, jak jsem doufala (chtěla jsem je stihnout, ale zatím smůla), tak vám také bude asi připadat kapku opsaná a je celá opsaná, dalo by e říct, je to totiž pasáž ze seriálu, která je nezbytná pro pokračování našeho příběhu a aby to nebyl čistě jen opis, tak jsem ji nechala o něco delší, abyste z toho taky měli něco malinko mého. :D tak snad mi to odpustíte, ale vážně bylo nutné tuhle pasáž sem dát, protože jinak bychom nemohli v příběhu jít dál a vy si alespoň připomenete, tuhle scénu a navíc zkusím dneska vydat ještě jeden díl této povídky, aby to nebylo jen tohle. Hezké vánoce. :-)

16. kapitola - Muž ze stínu

4. prosince 2017 v 18:37 | Tahmed
Nevím jak to mívají ostatní lidé s nemocnicemi, ale já je zrovna nemám v lásce. Když mi tedyřekli, že mě čeká operace, nebyla jsme z otho nadšená. Podrobně jsem četla všechny papíry co jsem musela podepsat a četla jsem je tak pozorně, že mi i sestřička řekla, že nikdy neviděla nikoho číst tak pečlivě. Pravdou je, že jsem byla tak vystresovaná, že jsem všechno musela číst asi třikrát než to mé hlavince docvaklo. Každopádně potom jsem musela jít na ARO za anestezioložkou, kde mi vysvětolaal jak mě uspí před operací a jak mě pak na sále po ní probudí, aby věděli, že je vše v pořádku. No a když už všechno mám, a mám doje, že odstanu pokojíček, řeknou mi ještě že mě čeká kontrolní ultrazvuk a ejhle po půlhodinovém mučení na něm (protože to nemohli najít) mi řekli, že můžu jít domů, operace nebude a jsem zdravá a v pořádku. Tomu se říká Happy end.
Ale teď už dost mých výlevů, proto tenhle článek nikdo nečte, vraťme se raději k povídce, která bude mnohem zajímavější.

15. Kapitola - Telefonát ze zlých snů

8. listopadu 2017 v 15:44 | Tahmed
Zdravím své věrné návštěvníky blogu, i ty, kteří sem zavítají jednou za uherský rok. Myslím, že tento návrat, který rozhodně nebude nijak velkým a závratným, asi překvapí nejednoho z vás včetně mě.
Ovšem vzhledem k nadcházejícím událostem jsem se rozhodla, že je načase začít opět psát. Psaní je totiž pro mě něco jako typ terapie, při kterém se naprosto uklidním a co mě tak rozrušilo? Inu čeká mě operace (vážně je super na ni přijít v době, kdy má člověk dovolenou :-() ovšem nedá se nic dělat a protože mířím 16.11. na sál, s drobným zákrokem, budu pak minimálně 14 dní doma takže ideální čas na návrat k psaní nemyslíte?? Všechno zlé je totiž pro něco dobré.
A nyní už k povídce:

14. Kapitola - Cesta za pravdou

15. června 2017 v 19:46 | Tahmed
Dnes tu pro vás mám scénu z pohledu Sherlocka. Zjistíte jak se dostal z nemocnice a jaké kroky ho k tomu vedly, jestli to zvládl sám či s pomocí a také se dozvíme další zajímavosti před Leinster Gardens.

Jediné co si Sherlock pořádně pamatoval, když se poprvé probudil byla tvář Mary. "Neřekneš mu to." Věděl že jí pořádně nevnímá. "Sherlocku?" zavolala na něj znovu. "Nic Johnovi neřekneš. Podívej na mě. A řekni, že mu to nepovíš." A pak zmizela. Když se znovu probudil do bdělého stavu, o tom přechozím se dalo totiž jako o bdělém pouze polemisovat, vzpomínal si na rozhovor s Janine. Nezlobil se na ní, že mu ubrala morfium, a že mu vyčítaal jak jí tahal za nos, vlastně jí neuvěřitelně rozuměl, což byl poměrně pokrok v jeho uvažování a začínal pomalu rozumět lidem okolo.
Ale sotva zmizela, začal si vybavovat rozhovor s Mary. Co mu vlastně ještě všechno tajila? Nevěřil tomu, že by mu chtěla vážně ublížit, na to byla moc chytrá, ale také jak si vzpomínal, moc dokonalá, takže se dříve či později muselo něco objevit, to bylo přeci logické, nemohla být paní dokonalou. Nikdo takový není a ani ona takovou být nemůže. Co mu ale tají?

13. kapitola - Srdeční puklina

6. června 2017 v 20:41 | Tahmed
Velmi se omlouvám za ono zpoždění co se týče zveřejňování povídek, ale myslím, že mé důvody už znáte z předešlého článečku.
Než se pustite do četby, dnešní epizodu bych ráda věnovala dvěma děvčatům (které jsou prakticky jediné, které tuto povídku čtou a vím o nich) a obě se nyní trápí se zkouškovým obdobím na svých školách. Děvčata chci vám oběma, tedy tobě Lotte a Adele, říct, že vám držím všechny palce a otvírám všechny šuplíky pro štěstí.
A nyní se už vesele můžete pustit do čtení.

Z nemocniční budovy se vypotácela ven na vzduch. Ani nevěděla jak se ven vlastně dostala. V kapse jí zvonil urputně telefon. Pravděpodobně jí volal bratr, protože zjistil že není doma a nechala ho tam s její dcerou o samotě Nyní ale potřebovala jen jediné, vzpamatovat se z toho šoku, který právě prodělala.

12. kapitola - Nemocniční inferno

26. dubna 2017 v 6:00 | Tahmed
Cesta pr něj do nemocnice byla doslova nekonečnou. Nedokázal pochopit jak v takto prázdném Londýně, může jeho řidič jet tak neuvěřitelně pomalu. Přitom mu zdůraznil ať spěchá. Neváhal dokonce i nařídit dopravcům, aby mu usnadnili cestu a zařídili, že bude mít pokaždé na semaforech zelenou.
Přesto se cesta neuvěřitelně vlekla. Měl pocit, že za tu dobu co seděl v autě, uplynulo celé století.
Vyskočil z vozu okamžitě co se před ním objevila nemocniční brána společně s vrátnicí. Pouze vytáhl svůj průkaz a nechal se zavést kam bylo potřeba.
"Jak je na tom?" zeptal se Johna okamžitě jakmile se s ním setkal na chodbě.
"Nevím, nechtějí mi nic říct. Byla zasažena část mezi žaludkem a žlučníkem, kolem dvanácterníku. Naštěstí spadl na záda což umožnilo střele se zastavit v břišní dutině a zpomalilo to krvácení." Pronesl s profesionálním tónem i když se mu hlas beztak třásl. Mycroft moc dobře věděl, že by nejraději byl u té operace on sám.

11. Kapitola - Večerní plány

19. dubna 2017 v 11:20 | Tahmed
Mary svou přítelkyni viděla skutečně ráda, ovšem vůbec se jí nezamlouvalo, že s ní musí řešit jisté záležitosti, které souvisí s její minulostí. Ne že by své přítelkyni nechtěla pomoct, to ani náhodou, spíš naopak, jen nevěděla, jak to má udělat se svým manželem. Byla už vdanou ženou a nemohla si dovolit jen tak večer bez vysvětlení odejít.samozřejmě že si mohla vymyset njakou příhodu, kdy její přítelkyně je v nesnázích a potřebuje její pomoc, v čemž by ani nelhala, ale z těch lží všude kolem už začínala být celkem unavená.
Přišla jí SMS a musela uznat, že přišla v pravou chvíli a od pravého člověka. "POTREBUJU VEČER JOHNA, KVŮLI PRIPADU. NECEKEJ NA NEJ. S.H.
"Něco se děje?" zeptala se jí Helena, a Mary se musela pousmát.
"Lepší už to být nemůže."

10. Kapitola - Přítelkyně

5. března 2017 v 18:37 | Tahmed
Myslím, že je to zatím nejdelší čekání na novou část, pokud se tedy nepletu. A tak jste se konečně dočkaly. Snad z toho budete mít radost, jako já při psaní.

Telefonát který přerušil jejich rozhovor byl nezbytně pro Helenu důležitý. Čekala na něj už od okamžiku, kdy dorazila do Londýna. Bratr sice o tom nevěděl, že už je tady týden, ale o tom ani vědět nemusel.
První osobou, kterou kontaktovala, byla totiž její dávná přítelkyně, s níž se seznámila na jedné tajné misi, a která také jako jediná osoba na světě, pro ní mohla zjistit životně důležité informace.
Asi před dvěma týdny jí poslala dopisy na všechny možné adresy, které měla uchvoané a na jeden z nich, právě na ten Londýnský jí odpověděla. Bylo tedy nezbytně nutné, aby dorazila do města, do něhož se už nikdy v životě nehodlala vrátit.
"Ráda tě zase slyším, už si dorazila za svým bratrem?" zeptal se jí hlas v telefonu.
"Ano, zjistila si něco podstatného?"

9. Kapitola - Smutná tichá tvář

25. února 2017 v 19:34 | Tahmed
Dnes si přečtete příběh z pohledu Helenina bratra a také hlavně už se konečně dočkáte Sherlocka :D
Je to trošku kratší kapitola ale snad to vadit nebude :D

Pomohl jí vynést kufr do pokoje a zavřel za nimi dveře. Malá se posadila na zem do rohu pokoje a začala si v něm rovnat krabičky a kostičky do podivných tvarů.
"Moc toho nenamluví, co?" poukázal na fakt, že mu ta malá ještě ani nedokázala odpovědět na pozdrav.
"Ne." Dodala klidně. "Je to velmi tiché a klidné dítě, pokud si jí nevšímáš. Má ráda klid a ticho a také samotu. Nemluví, sotva zvládne říct slůvko máma."
"Chceš mi snad říct, že je němá?" zeptal se jí a díval se na to podivné dítě, které střetlo svůj pohled s jeho. Z jejích ledově modrých očí mu proběhl mráz po zádech. Nikdy neviděl tak děsivé oči.
"Nedívej se na ní." Dodala. "Nemá to ráda, když na ni lidi zírají, jakoby byla nějaká příšera."
"Já se na ní přeci tak nedívám." Dodal na svou obranu, ale bylo to zbytečné. Skutečně na ní zíral, ovšem ublížit jí nijak nehodlal. Prozatím. Jen ho vážně zajímalo, zda je to dcera toho muže, kterého si myslel. Neměl o tom totiž sebemenších pochyb.

8. Kapitola - Svět za zrcadlem

17. února 2017 v 10:19 | Tahmed
Zdravím věrné čtenářky,
asi už jste se těšili na další kapitolu a tak tu pro Vás mám dnes příběh z perspektivy naší drahé a tajemné postavy, která není očividně mrtvou. Heleny.
Dozvíme se dnes něco víc o jejím dni, kdy záhadně zmizela a jak už jsme viděli, její dům večer navštívil Mycroft a uvěřil jí že zemřela (pro připomenutí zde)

Před deseti lety:
"Paní doktorko, moc se Vám omlouváme, zaa tento incident. Ještě nikdy se nic podobného neodehrálo." Snažil se o uklidnění situace ředitel. "Ihned učiníme jistá opatření, abychom tomu pro příště zabránili. Máte snad Vy sama nějaký návrh?"
On po mě vážně chce, abych mu po tom všem, čím jsem si teď prošla, ještě pomáhala s něakým řešením, jak ukočírovat tuhle stvůru? To myslí skutečně vážně?
Podal mi skleničku svého koňaku který měl schovaný pro zvláštní říležitosti. Ihned jsme jí do sebe obráila. Ještě teď se mi chtělo zvracet při pomyšlení na to, co se ot před pár okamžiky odehrálo v cele Mycrfotovy sestry. Mycroft. Bože jen ať se hlavně nic nedozví on.
"Je třeba aby byla odizolována." Pronesla zatím, a obrátila do sebe druhou skleničku, aby se uklidnily pocuhcané nervy. Mycroft by si to vyčítal. Vždy si všechno moc bere. Obzvlášť pokud by šlo o osobu, kterou velmi dobře zná. Bral by to jako útok na svou osobu. "Je třeba pro ni zbudovat lépa zabezpečenou celu." Dodala.

7. Kapitola - Cizí svět

13. února 2017 v 9:07 | Tahmed
Dnes tu mám pro vás další kapitolu. Čeká vás příběh, který se odehrává zcela jinde, s jinými lidmi, ovšem má to neodmyslitelnou spojitost právě s naším oblíbeným hrdinou.
Nemohl pochopit jak se jen odvážil přijít sem do jeho domu. Do domu, který před lety patřil jeho zesnulé sestře. Co tu vlastně chtěl? Proč sem vůbec chodil? Proč chtěl mluvit právě o ní? K čemu mu jsou znovu otevřené rány?
Měl dojem že už dávno na jeho sestru zapomněl. Tak proč sem chodil a připomínal mu tu dávnou historii, na kterou by nejraději zapomněl, kdyby jen však mohl. Dodnes má však před očima tu zkrvavenou postel, ve které zemřela jeho sestra a beztak to bylo kvůli němu. Proč nepřizná svou vinu. Beztak ji zabil on.
Vždycky ho podezříval. Nikdo totiž nepochopil tu náklonost, kterou k sobě ti dva údajně měli. Divil se své sestře co na takovém odporném člověku může vidět. Ona vždy opáčila, že jeho duši nerozumí. Copak ale ona sama jeho duši tak dokonale znala? Byla psycholožkou, to ano. Dokonce by se dalo říct, že nejlepší, ale i nejlepší člověk ve svém oboru, může občas udělat chybu.

6. Kapitola - Nenalezený seznam

8. února 2017 v 20:34 | Tahmed
Dnešní kapitola se asi většině z vás bude jevit jako vykradačka epizody. S tím mohu jistě souhlasit. nebudu vám lhát, ale pro příběh je nezbytná, abychom se nějak správně časově zařadili. Můžete jí ovšem brát jako opáčko epizody a jedné krátké scény, která když se rozepíše už zase až tak krátkou není :D
Ale abych vás navnadila dál, tak další epizoda bude skrze originální a také se dočkáte nového úhlu pohledu, nebude tu totiž hlavním jen Mycroft. :D

Telefon řinčel na jeho stole, když ročítal nějaké dokumenty, které chtěl Magnussen potvrdit či vyvrátit. Měl velmi doré indicie a zdroje. Mycroft jenom žasl, kde k oněm informacím přišel. Vždy mu poslal jejich kopii, aby mu k nim něco řekl, ale beztak si napsal o nich co chtěl. Mycroftovi nezbývalo nic jiného než všechny členy vlády vždy na to bedlivě připravit.
Nejhorší bylo, že ho za dvě hodiny čekala audience u Jejího Veličenstva a na hovor od Johna Watsona se rozhodně necítil. Jenže zvonil tak urputně, že jej nakonec zvedl.
"Johne, děje se snad něco závažného? Nemám nyní mnoho času, musím zde něco urgentního vyřídit."

5. Kapitola - Kořist na lovu

5. února 2017 v 18:24 | Tahmed
Dnešní kapitola pro mně byla celkem oříšek. Ovšem i tak ji tu pro vás mám. Snad si jí dostatečn užijete a odhalíte tak další záhadnosti onoho ledového muže. (Tedy alespoň z mé perspektivy) Všímaví si možná povšimnou jisté paralely s další epizodou. :-)


Upynul týden a Mycroft věděl, že den, kdy se u něj objeví Magnussen se blíží. Ovšem jak se brzy ukázalo, nebyl jediný, za kým Magnussen přišel. Podle toho co zjistil během rozhovoru s premiérem. Vydíral ho.
Tohle byla jeho šance. Mohl ustanovit proces proti Magnussenovi. Bylo třeba jen zjistit potřebné důkazy, které nedokáže zpochybnit, pokud by se o něco pokoušel. Začal prohledávat všechny důležité servery a prohledal kompletní složku MI5 i MI6 jenom aby na něj něco kloudného nalezl.

4. Kapitola - Informační kanál

2. února 2017 v 20:12 | Tahmed
Vzhledem k tomu, že se tomu ani nechce věřit, že se vám tato povídka tak strašně moc líbí a já jsem moc z vašich komentíků nadšená, tak je tu velmi VELMI rychle další pokračování a jelikož mě čeká brzy dovolená, možná toho tady bude hodně a hodně :D. Já si velmi ráda totiž odpočinu u psaní tohoto ač náročného přesto osvobozujícího dílka :D

Slova, která pronášel ani ne před hodinou jeho nynější úhlavní nepřítel Magnussen, mu ještě stále zněla v hlavě. Nemohl se jich zbavit. Takže informace o Heleně získal od jejího bratra.
Bylo pravdou, že na řecké ambasádě nebyl už řadu let. A měl k tomu pádný důvod. S panem Melasem se zrovna nesetkali v dobrém rozpoložení. Naposled se viděli v den, kdy zmizela Helena. Ten osudný den, na který by nejraději zapomněl. Viděl to jako včera.
Byla to vskutu mimořádná osoba. Jedna z velmi malého množství lidí, která ho něčím zaujala a to na tolik, že by se ani nemusel bát tvrdit, že mu jistým způsobem přirostla k srdci. A když došlo k jejímu zmizení, chtěl tomu přijít na kloub, ovšem sám se do toho zainteresovat nemohl, právě kvůli jejímu bratrovi. Proto tehdy udělal něco, co si na jednu stranu nikdy neodpustí.

3. Kapitola - Schůzka

1. února 2017 v 12:12 | Tahmed
Dnešní kapitola se bude především odehrávat v naší přítomnosti. Dojde k setkání dvou velkých, spíše lépe řečeno dvou mocných mužů.

Seděl ve své podzemní kanceláři. Za pár hodin se má sejít s nejnebezpečnějším člověkem, který o něm ví jedno z největších jeho tajemství. Vymýšlet strategii jak donutit Magnussena, aby tohle už nikdy nevytahoval na světlo Boží, bude asi to nejnáročnější, co kdy musel doposud dělat.
Tedy dělá občas ještě složitější věci, ale Magnussen není žádný začátečník ani žádná hloupá rybička, jako ostatní lidé. Kdyby jen tak věděl, co od něj vlastně může chtít? Pravdou je, že si může vymyslet úplně všechno.
"Pane, Holmesi, za 5 minut mát schůzku s panem Magnussenem." Připomněla se mu telefonicky jeho sekretářka a on se musel vydat do své méně oblíbené přesto více formální kanceláře. Přece ho nezavede do své super tajné.

2. Kapitola - Terapeut

27. ledna 2017 v 18:41 | Tahmed
Opět trošku retrospektivy :-) Myslím totiž, že je na čase se seznámit s onou dámou z kartičky, kterou mu poslal Magnussen. Jistě jste také zvědaví, co je to vlastně za ženu, a jakou spojitost má s Mycroftem a jeho minulostí. :-)

Před 15 lety:
Další ze jmen na seznamu. Dr. H. Melas. Už ho unavovalo neustále číst ony dokumenty a doporučení od strýce, kde psal poznámky proč si toho či onoho vybrat. Beztak si musel s každým z nich domluvit schůzku a předstírat zájem o sezení.

1. Kapitola - Dopis

25. ledna 2017 v 18:00 | Tahmed
Konečně jste se moji drazí návštěvníci a čtenáři dočkali. Je to tu. Další díl o Mycroftovi. Tato kapitola bude poměrně vzpomínková, ale zavede nás do nitra samotného ledového Mycrofta. :-) Hezkou zábavu.
Probudil se. Dech měl zrychlený a na zátylku ho chladil studený pot. Ohlédl se na budík na nočním stolku. Byly tři hodiny ráno. Sotva dvě hodiny poté, co si šel teprve lehnout. Dvě hodiny, dvě pouhé hodiny, ale on měl dojem, že právě prožil celou věčnost v očistci, kde zažíval nejhorší noční můru.
Myslel si, že tuhle životní etapu už dávno překonal. Měl dojem, že tyhle myšlenky, ty vzpomínky už dávno zatlačil někam do pozadí. Že je odvál vítr. Východní vítr. Ovšem jak je vidno, tak se mýlil. Jeho chladná logika a mysl, byly najednou v rozkolu a v jeho hlavě nastal chaos.

Předmluva

16. ledna 2017 v 20:12 | Tahmed
Vážení přátelé, tohle můžete brát jako mou odměnu za trpělivost s mou absencí a věřte mi, že tohle hodlám dotáhnout až do konce :D Už dlouho jsem přemítala, že napíšu povídku o svém oblíbeném Mycroftovi, ale až teď po této nové sérii, jsem se konečně odhodlala k činu :D
Užijte si úvod a zítra bude snad hned pokračování, které naváže tam, kde nyní skončíme.


Rodina je nám vším, ale někdy naše láska na záchranu našich blízkých nestačí. Proč však tedy, když mohu něco udělat, nechci udělat nic?
- Mycroft
 
 

Reklama