Muzikálové filmy

Švadlena (2015)

11. června 2018 v 18:59 | Tahmed
Tak po delší době tu máme opět nějaký ten filmový článek. Dnes jsem vybrala pro mě zajímavý filmík Švadlena, který vypráví opravdu zajímavý příběh, který vám brzy přiblížím. Obsazení je také milé, stačí se jen podívat.

Obsazení:
Kate Winslet - hlavní hrdinka Tilly
Liam Hemsworth - Teddy
Sarah Snook - Gertrud
Judy Davis - Maminka Molly
Caroline Goodall - matka Williama
James Mackay - William
Hugo Weaving - seržant Farrat

La La Land

4. prosince 2017 v 19:49 | Tahmed
Tak a máme tu další článeček ze světa filmů, a konečně dostojíme názvu rubriky a bude to film muzikálový. La La Land.
Příběh je vyprávěn o dvou mladých lidech žijících ve městě filmu v samotném srdci Hollywoodu, tedy v Los Angeles. Oba dva mají rozdílné sny. ale začneme od začátku.
Nejprve se zde setkáváme s Miou, která trčí v dopravní zácpě když jede do práce. Jako každá začínající herečka i ona je servírkou (alespoň tak mi to vždycky přijde, že všechny začínající herečky ve filmech dělají servírky ale to je jen můj názor) Prostě pracuje aby se uživila a ve svém volném čase chodí na herecké konkurzy a doufá, že jí to jednou konečně vyjde. Dokonce sde i z práce vymluví že musí k lékaři jen aby mohla na konkurz. A k tomu má přítele, který si žije na vysoké noze.
V té samé zácpě stojí i Sebastian, který má také svůj jistý sen a sice mít svůj vlastní Jazzový podnik, ve kterém by hrál na klavír. Ovšem ani on nežije svůj sen a hraje na klavír v baru písně, které má určené, což se mu ani za mák nezamlouvá.

Nedotknutelní

7. března 2017 v 8:38 | Tahmed
A je to opět tu. Opět článek o nějakém pozoruhodném filmíku, který mě upřímně zasáhl.
Nevím jestli jste o filmu Nedotknutelní někdy slyšeli, a tak Vám dj příběhu trošku přiblížím. Rozhodně je to film, který by měli lidé shlédnout.
Pokud jste citlivé duše a máte pocit, že byste s jedním hrdinou mohli až příliš soucítit, nebo věříte tomu že příběh o muži na vozíčku není to pravé ořechové, věřte mi, že se velmi mýlíte. Tento snímek ukrývá tolik situačního humoru, o který se postará naše druhá postava, že nebudete chtít uvěřit jak moc se budete chtít smát.
Tento snímek je navíc natočen podle skutečného příběhu, který napsal sám život, takže opravdu stojí za to jej vidět. A teď už konečně k příběhu.

Příběh začíná u Drisse, což je typický flákač a pobýrač sociálních dávek, který vždycky vletěl do nějakého maléru. Odešel od své početné rodiny a rozhádal se s matkou, jenomže životní situace ho zavede zpátky domů, kde zjišťuje že jeho malý bráška sklouzává po nebezpečné cestě domů do říše podsvětí. Snaží se mu to rozmluvit a smířit s matkou, ale nedaří se mu.
Na pracáku si vyzvedne dokumenty a jde navštívit tři potenciální zamstnání na práci a hodlá si tam u nich jen nechat podepsat papír, že se o práci zajímal, jen proto, aby mohl pobírat sociální dávky.

Knihovnička přerovnání

17. února 2017 v 10:01 | Tahmed
Jenom já můžu být takový blázen, že budu přerovnávat knihovničku pokaždé, když budu utírat prach :D

Fontána 2006

8. prosince 2016 v 21:06 | Tahmed
Tahle rubrika patří spíše muzikálovým snímkům, ale asi budu muset časem založit novou rubriku.
Tento snímek má ovšem jistou věc s muzikály společnou a sice extrémně dokonalou hudbu.
Na tento snímek mám vždy náladu když je doma zima a já si k tomu zapálím svíčku.
A hlavně když napadne první sníh, což má ostatně s dějem něco málo společného.
Nebudu vám ovšem lhát, že tohle není náročný snímek spíše naopak, ale když to tak pozoruji v poslední době vyloženě vyhledávám náročné věci.
Zase je tu zima a já se opět dala do sledování, to už je prostě zimní tradice. A proč je to zimní tradice? děj se odehrává v zimě, jak originální a nečekané :D
Co je vlastně na tomto příběhu náročné?
Odehrává se v několika časových rovinách, které se vzájemně prolínají a mají spojitost.

The Devil Violinist

2. listopadu 2016 v 12:55 | Tahmed
Tento blog je především o muzikálech a já bych tu dnes ráda zmínila jeden životopisný snímek který je hudbou velmi silně protkaný.
Je to příběh o jednom z nejnadanějších hudebníků své doby o dokonalém Paganinim, kterého si nikdo z nás nedokáže bez houslí ani představit. Byl to mistrný skladatel, jehož skladby byly tak náročné, že se je hudebníci naučili hrát jako on až o století později.
Tento příběh je samozřejmě smyšlený, ale přesto neobyčejně kouzelný.
Poznáme Paganiniho ještě před jeho slávou a uvidíme jak upíše svou duši ďáblu, aby byl slavný a nepřekonatelný. A tak se také stane, je úspěšný ale jako každý slavný člověk sklouzne k alkoholu a holduje ženám a drogám (sex drogy a rock-n-roll v jeho podání tedy sex drogy a housle) :D
Paganini se tedy odstane na fifanční dno, ze kterého má zachránit vystoupení v Londýně. Chová se jako typická primadona a málem ani nevystoupí.
A také se nám tu zamiluje do mladičké překrásné dívenky, která ho naprosto učarovala a přeje si aby ho doprovázela na jeho koncertu. Touží po tom krásném stvoření, což ví i ďábel sám.
Jak to s nimi domadne? nu na to se už budete muset podívat sami.
Jak jsem se k tomuto filmu dostala? Přes Davida Garretta, jehož kouzlu jsem podlehla již před pár lety. Je to dokonalý úžasný, nádherný a šíleně talentovaný americko-německý houslista, jehož koncerty jsou radost pohledět, ale o tom si povíme někdy jindy.
Co je na příběhu tím dokonalým a krásným je Paganiniho hudba, která nás provází po celý film a především jejím vrcholem je sladká křehká árie Io ti penso amore.

Alan Rickman 1946-2016

14. ledna 2016 v 20:19 | Tahmed
Jistě vám nemusím zdlouhavě říkat,
jaký byl tento člověk a hlavně herec úžasný velikán.
Svět přišel o dokonalého umělce.
Odpočívej v pokoji
My na tebe nikdy nezapomeneme.

Roxanne

28. listopadu 2015 v 8:53 | Tahmed
Nejkrásější píseň z muzikálu Moulin Rouge v českém podání

Moulin Rouge

3. října 2015 v 20:02 | Tahmed
Muzikál Moulin Rouge byl v podstatě prvním filmovým muzikálem který jsem kdy viděla a proto je jistě od věci, abych právě s ním započala mou filmovou rubriku, která bude právě obsahovat muzikálové filmy.
Pokud by měl někdo z vás námět nebo by snad chtěl abych zde zmínila jeho oblíbený muzikálový film, stačí mi napsat do komentářů.
Ráda bych upozornila ty, kteří film neviděli, a chtěli si jej pustit, tak si drazí přátelé vezměte kapesníčky sebou, jelikož i když od začátku filmu víte, jak ot dopadne, beztak budete bulet jako o život, a mohu porazradit, že když jsem jej viděla poprvé, padla polovina kapesníčků z balíčku. :D

Ovšem nyní začněme s Moulin Rouge:

"Byl jeden chlapec, zvláštní kouzelný chlapec, putoval velmi daleko, velmi daleko, pevninou i mořem. Trochu stydlivý, smutný pohled měl, však moudrým byl, a jednoho dne, jednoho kouzelného dne se naše cesty setkaly, a dlouze jsme si povídali, o bláznech a králích."

"Moulin Rouge, noční kabaret, tančírna a bordel."

Pro začátek trocha Fantoma

24. září 2015 v 21:10 | Tahmed
Konečně otevírám novou bránu další rubrice
a nebyl by to ten správný začátek bez muzikálu muzikálů :D
alias jak já miluju Fantoma :-)
No One Would Listen
 
 

Reklama