série Hřbitovní královna

Hřbitovní královna pokračuje 2

1. listopadu 2017 v 21:15 | Tahmed
Aneb prostě jsem neodolala a musela jsem vytvořit další obálku
tentokrát ovšem z německého vydání
(musím říct že Němci mají i 4 díl ve svém specifickém vydání,
ale když to tak porovnávám tak Španělé to mají hezčí, takže jsem ráda,
že jsem se pro 4 díl rozhodla použít španělskou verzi obálky a ne německou)
ovšem když se na to tak dívám tak se nebudu divit,
když se vydavatelé rozhodnou pro využití německých obálek.
Každopádně jsem se vám musela pochlubit, no :D
Jsem prostě v něčem samolibá, každý máme nějakou slabůstku.
Zde už máte i článek na databázi knih, který jsem k tomuto dílu udělala.
tak to můžete prozkoumat.
V celém článku pak naleznete velkou verzi tohoto obrázku.

Hřbitovní královna pokračuje

9. října 2017 v 22:29 | Tahmed
Ještě jsem zde na blogu nezmínila pro mě onu dokonale šťastnou zprávu a sice, že se konečně po letech dočkáme pokračování příběhů o hřbitovní královně.
Dlouhá pauza byla způsobena jak autorčinou dočasnou indispozicí (zemřel jí manžel, takže vážně neměla dlouho náladu něco psát) tak také problémy s odkoupením práv pro české čtenáře.
Nakonec se překladu ujme jiné nakladateství než Knižní klub a sice nakladateství Ikar.
Ptala jsem se již, jaké zachvoají obálky a slíbili, že narozdíl od anglického originálu se budou držet podobného rázu, jaký byl veden doposud.
A protože nejsme nejspíše jediní na světě, kteří tak učinili (viz obrázek) tak jsem se rozhodla, že španělské zpracování této obálky přetvořím do českého provedení a to vidíte na obrázku vlevo.
Pravoděpodobně taky asi mé nadšení nikdo sdílet nebude, ale já se o něj prostě musela podělit a má hodinová práce alespoň získá vícero diváků než jen mě :-)
Vydání knížky se dočkáme 1. 8. 2018 a dalšího 5 dílu s názvem Hříšník se dočkáme 1. 11. téhož roku, tak snad slovo dodrží a my se dočkáme dlouho očekávaného pokračování.
Kdybyste chtěli vědět o knížce něco víc, dělala jsem k ní článek na databázi knih, kam jsem také přidala tento obrázek, jsem jen zvědavá jak dlouho tam vydrží než ho smažou :D https://www.databazeknih.cz/

Amanda Stevens - Hřbitovní královna 3 - Prorok

25. března 2017 v 11:12 | Tahmed
Synopse knihy:
Hřbitovní královna Amelia Grayová porušila všechna pravidla, která ji měla chránit před duchy, jež vidí. Otevřela dveře do neznáma a Zlo, které za nimi číhá, ji chce zpátky k sobě... A nyní po ní ještě duch zavražděného policisty žádá, aby mu pomohla najít jeho vraha. Stopy ji zavedou do rodného Charlestonu, napohled líbezného města na americkém Jihu, v němž ale doposud kvete čarodějnictví, kořenářství a černá magie. Jakto že si toho Amelia dříve nevšimla? Aby toho nebylo málo, znovu se setkává s Johnem Devlinem, mužem, kterého měla milovat jen zdálky, a ocitá se tak před volbou, jež jí s definitivní platností změní život jednou provždy - bude se řídit otcovými pravidly, aby udržela sebe i Johna v bezpečí, anebo touhou svého srdce?

Amanda Stevens - Hřbitovní královna 2 - Království

4. března 2017 v 8:58 | Tahmed
Synopse knihy:
Amelia Grayová restauruje staré hřbitovy a píše blog o všem, co souvisí s tradicí pohřbívání na americkém Jihu. Kromě toho má také schopnost vidět duchy, o čemž však - na rozdíl od těch prvních dvou věcí - málokdo ví. Poté, co se málem stala obětí pomateného vraha, vezme Amelia zakázku na obnovu starého hřbitova v městečku Asher Falls v Jižní Karolíně. Brzy však začíná mít neblahé tušení, že se zde ocitla z úplně jiného, mnohem temnějšího důvodu…
Proč se na dně Zvonkového jezera nachází ještě jeden hřbitov? Proč to Ameliu pořád táhne ke hrobu, který objevila v lese? Jako by Asher Falls, tomu chřadnoucímu království, někdo sežral duši. Lidi, domy, dokonce i samotný vzduch, všechno jí zde připadá poskvrněné, nasáklé zlem. K obnově může dojít ale jedině tehdy, pokud nejprve Amelia objeví pravdu. Pravdu o Asher Falls - i pravdu o sobě samotné…
Druhý díl z vynikající série Amandy Stevensové o Hřbitovní královně, který doslova uchvátil čtenáře po celém světě.

Amanda Stevens - Hřbitovní královna 1 - Okřídlená duše

27. února 2017 v 10:21 | Tahmed
Synopse knihy:
Amelia Grayová od svých devíti let vídá duchy. Aby se před nimi chránila, úzkostlivě dodržuje pravidla, která jí v dětství vštípil otec. Zvláště jedno z nich však nyní bere ze své. John Devlin, policejní detektiv, Amelii přitahuje více než kterýkoliv jiný muž v jejím životě. A to navzdory tomu, že společně vyšetřují sérii krutých vražd a že s každým soumrakem proplují závojem jeho dva duchové. Tělo mladé dívky, nalezené na hřbitově, který měla Amelia zrestaurovat, je jen prvním článkem v dlouhém řetězci matoucích stop, zapomenutých příběhů a zamlčovaných tajemství. Vodítka obsažená v náhrobní symbolice, jež Amelii zanechává vrah, ji sice dovedou blíž k odhalení pravdy, ale také ke zjištění děsivé úlohy, kterou má v celém případu sehrát ona sama. Žal a zoufalství dokáže k člověku připoutat melancholickou duši, ale i bytost naplněnou děsivou nenávistí… a ta může sahat až za hrob.
 
 

Reklama