série Skleněný trůn

Sarah J. Maas - Skleněný trůn 5 - Říše bouří

9. listopadu 2017 v 9:30 | Tahmed
Synopse knihy:
Pro Aelin dlouhá cesta k trůnu teprve začala, ale už nyní je jasné, že bude plná zrady, nepřátelství a nevraživosti. Pokud si chce udržet korunu a ochránit své království, musí se spojit s lidmi, kteří až do teď byli nepřáteli a musí bojovat proti zlu, které se chystá pohltit celý svět. Zkáza se na ni řítí ze všech stran a jediná zoufalá možnost, jak přežít, je obětovat to, co miluje nejvíce na světě.

Mé Shrnutí:
Sarah J. Maas je neuvěřitelný grafofil, grafomaniak a kdoví co ještě grafového. Protože jinak si ty obří rozměry knížek nedokážu vysvětlit. Co je ovšem ještě víc neuvěřitelné, je doslova nemožnost se od knihy odtrhnout, takže člvoěk jen nestačí zírat jak mu stránky mizí pod rukama a jako by toho nebylo málo, tak překonává i své čtecí rekordy. Kdybych se rozhodla dát si závod, mám tuhle knížku během jednoho dne přečtenou, nezávodila jsem a přesto jsme jí měla do dvou dnů přečtenou jen to hvízdlo. A o čem to svědčí? O tom, že je to zkrátka dobře napsané. Má prostě neobyčejně krásný jazyk. Čte se to samo.

Sarah J. Maas - Skleněný trůn 0,5 - Krvavé ostří

9. listopadu 2017 v 9:00 | Tahmed
Synopse knihy:
Celaena Sardothien je nejobávanější zabiják v celém království. I když pracuje společně s ostatními zabijáky sídlícími v Tvrzi vrahů, důvěřuje jen sama sobě a svému příteli Samovi. Když ji její intrikující mistr, Arobynn Hamel, pošle na různé mise, které ji zavedou na vzdálené ostrovy i na nepřátelskou poušť, začne jednat nezávisle na jeho rozkazech - ale tím zároveň zpochybňuje i svoji vlastní věrnost. A během svých výprav zjišťuje, že k Samovi cítí mnohem víc než jen obyčejné přátelství. Ovšem tím, že jedná, jak jí napovídá srdce, a vzpírá se příkazům, se ocitá ona sama i Sam ve smrtelném nebezpečí. Arobynn je nelítostný a zradu nikdy neodpouští. A zná za ni jen jediný trest - smrt.
Tato pětice novel odehrávajících se před dějem Skleněného trůnu nabízí pohled do dřívějšího života Celaeny - a je to opravdu fascinující čtení.

Sarah J. Maas - Skleněný trůn 4 - Královna stínů

28. března 2017 v 19:39 | Tahmed
Synopse knihy:
Ztratila všechny, které milovala. Celaena Sardothien se vrací zpátky do říše a jediné, po čem touží, je pomsta. Brzy si ovšem uvědomí, že ve hře je mnohem víc - musí osvobodit prince Doriana, kterého pomocí magie ovládá král ze skleněného hradu. Musí zjistit příčinu královy moci! Ale hlavně nesmí zklamat svůj lid, který do ní vložil veškeré naděje.

Sarah J. Maas - Skleněný trůn 3 - Dědička ohně

20. března 2017 v 20:35 | Tahmed
Synopse knihy:
Královna, nebo zrádce? Jen ona sama rozhodne.
Celaena Sardothien přežila smrtící soutěž a zlomené srdce, ale za jakou cenu. Nyní se musí vydat na cestu do nové země, aby se poprala s temnou pravdou... pravdou o jejím dědictví, které jí může navždy změnit život a budoucnost.
Mezitím se shromažďují temné síly s cílem zotročit si celý svět. K tomu, aby je Celaena porazila, musí najít sílu jak k boji s vlastními vnitřními démony, tak také sílu k boji se zlem, které bude brzy vypuštěno.

Sarah J. Maas - Skleněný trůn 2 - Půlnoční koruna

1. března 2017 v 20:02 | Tahmed
Synopse knihy:
Celaena se stala královou bojovnicí a má za úkol pro něj dělat tu nejšpinavější práci. Ovšem sama dobře ví, že král je mimořádně krutý a jeho chování ovládá tajemné zlo. Proto se snaží odhalit jeho tajemství, ale přitom mu nezavdat příčinu, aby ji podezíral. Rozehrává tak smrtelně nebezpečnou hru, v níž jde nejen o její život, ale i o život všech jejích přátel. A jedné noci se stane to, čeho se nejvíce obávala a co její život rozmetá na kousky...

Sarah J. Maas - Skleněný trůn 1 - Skleněný trůn

31. prosince 2016 v 14:34 | Tahmed
Synopse knihy:
Celaene je od dětství trénovaná k jednomu jedinému úkolu - stát se tím nejlepším zabijákem na světě, rychlým, tichým, neodhalitelným a všehoschopným. Ovšem během výcviku se pokusí o útěk a je odsouzena k trestu smrti. Nemilosrdný král vládnoucí železnou rukou jí nabídne poslední šanci - stane se královským šampionem a nastoupí do hry o přežití. Jestliže porazí dalších 23 šampionů, získá svobodu.
Ovšem její soupeři umírají nejen při soubojích, ale i za tajemných okolností - Celaene teď o svůj život bojuje nejen se soupeři, ale i s něčím tajemným a děsivým, co se skrývá v pozadí.

 
 

Reklama